fbpx
Impresie z Istanbulu… večerné mesto

Impresie z Istanbulu… večerné mesto

Vydali sme sa na fascinujúcu večernú prechádzku srdcom starého centra Istanbulu.

Slnko kleslo pod horizont a oblohu maľovalo odtieňmi oranžovej a ružovej a my sme sa túlali v labyrinte ulíc v štvrti Eminönü neďaleko ikonických pamiatok, ako je majestátna Hagia Sophia, elegantná Modrá mešita, známa stanica Sirkeci, staré trhy aj prístav, odkiaľ sa možno vydať po Bosporskom prieplave loďami mestskej dopravy alebo tými výletnými. Život v Istanbule nezastaví ani noc a mesto žije do neskorých hodín.

Našu pozornosť uchvátili krásy starobylej architektúry s bohatou históriou vyrytou do každého kameňa. Vzduch napĺňala vôňa exotického korenia, ktorá sa miešala s dráždivými vôňami z rušných kaviarní a reštaurácií lemujúcich ulice a príjemné zvuky štrngania príbormi nad rozvoniavajúcimi miestnymi špecialitami.

Najokúzľujúcejšou časťou našej večernej prechádzky boli náhodné stretnutia s miestnymi obyvateľmi a návštevníkmi, ktorých všetkých spojilo nadčasové čaro nočného Istanbulu. Zdieľali sme príbehy, smiech a chvíle tichého rozjímania, pohľadom, úsmevom, ktoré spája láska k tomuto výnimočnému mestu.

Kolorit mesta dopĺňa aj spev muezínov, ktorá zvolávajú k modlitbe a vrava čajok nad morskou hladinou doliehajúca až k nám. Mali sme pocit vďačnosti za príležitosť zažiť Istanbul v celej jeho nočnej nádhere.

Ak sa niekedy ocitnete v Istanbule, urobte si prechádzku starým večerným centrom, nebudete ľutovať… ✨🌙

Hudba: Mustafa Ceceli GI Rengi

Tento príspevok si môžete pozrieť priamo na našom FB:

https://www.facebook.com/watch/?v=784245669698190

ZDARMA

Plány na mieru pre Vás!

Viac