fbpx
Istanbulské impresie…Krásny park Göztepe

Istanbulské impresie…Krásny park Göztepe

Pri návšteve zubnej kliniky v Istanbule sme s klientkou bývali hneď vedľa tohto krásneho parku a pri návrate alebo odchode z domu sme si nenechali ujsť príležitosť prejsť sa ním a posedieť si.

Istanbul, toto krásne mesto na mori má veľa zelených zón, lesov a parkov na oddych.

Jedným z parkov je aj obľúbený Göztepe park v štvrti Kadikoy na Anatolskej (ázijskej) strane. Má viacero vchodov a z jednej strany lemuje veľmi známy bulvár Bagdat. Vyniká prírodnými krásami, bohatou vegetáciou, vtákmi a pokojnou atmosférou pre návštevníkov.

Ponúka množstvo podnetov pre malých aj veľkých – jazierko, fontánu, loď pre deti, chodníčky, športoviská a detské ihriská basketbalové a volejbalové ihriská, bežecké zóny a cyklistické chodníky. V parku je tiež veľa druhov stromov, sadové záhony, kríky a rastliny. Farebné kvety rastlín v parku vytvárajú počas jarných mesiacov čarovné prostredie. Pozornosť púta aj akváriami, tulipánovými a ružovými záhradami tzv. Rozáriom a prírodným rybníkom, kde možno pozorovať zaujímavé druhy rýb. Park, ktorý svojím vzhľadom takmer pripomína paláce v Európe, má dokonalú podobu počas Tulipánového festivalu. Bol otvorený v roku 1989 pri príležitosti 60. výročia založenia okresu. Má celkovú rozlohu 20 000 metrov štvorcových.Je preferovaným miestom pre mnohých obyvateľov Kadıköy na športovanie, prechádzky, piknik a trávenie času so svojimi rodinami.

Poskytuje domov aj pre viacero druhov stromov, kríkov a rastlín a žije tam aj veľa druhov vtákov, ktoré voľne lietajú v prírodnom prostredí v parku, čím prispievajú k pokoju návštevníkov. Nechýbajú ani mačičky. Terénne úpravy a údržbu parku pravidelne vykonáva mestská štvrť Kadıköy. Aj počas našej návštevy pracovníci kmitali ako včeličky. Jeho obyvatelia citlivo vnímajú aj čistotu a poriadok parku a zachovávajú jeho prírodné krásy.V parku, ktorý ponúka jedinečné výhľady, si môžete urobiť aj krásne krajinárske fotografie. Je otvorený 24 hodín a vstup je neobmedzený.
Adresa parku je Caddebostan Mah, Bağdat Cad., 34728 – Kadıköy / İstanbul

Hudba: Ayla Elik

Tento príspevok si môžete pozrieť priamo na našom FB: https://www.facebook.com/aladivazdraviekrasa/videos/942739327424549

ZDARMA

Plány na mieru pre Vás!

Viac