Metóda Belkyra je jedinečné ošetrenie, ktoré neinvazívne (nechirurgicky) odstraňuje nevzhľadný tukový alebo kožný podbradok), nadvihne kožu liftingovým spôsobom a zredukuje prebytočnú kožu. Dôvodom výskytu dvojitej brady či podbradku je genetická predispozícia alebo hormonálne zmeny.

Tí, ktorí majú prebytočný tuk pod bradou, sa často cítia odradení, pretože ani chudnutie a cvičenie neodstránia túto neželanú časť tváre.

Belkyra je mikroinjekčná liečba špeciálne navrhnutá na rozpúšťanie tuku v oblasti pod bradou. Injekcie Belkyra priamo do submentálnej oblasti pomáhajú rozkladať a absorbovať tukové bunky. Odstránením tuku táto technológia (používaná v Spojených štátoch od roku 2015 pod názvom Kybella®) definuje a kontúruje líniu brady a čeľuste, aby sa zlepšil profil pacienta.

Tukové bunky sa skladajú z obalu a jeho obsahu (tuku). Niekoľko iných typov ošetrení zníži veľkosť obalov alebo ich vyprázdni od telesného tuku, avšak bez trvalého účinku. Belkyra je injekčný roztok zložený z kyseliny deoxykolovej, molekuly prirodzene vylučovanej v tele. Belkyra ničí tuk, čo výrazne znižuje telesný tuk natrvalo. V závislosti od cieľov každého pacienta sa odporúča 2 až 6 ošetrení. Účinky Belkyry sa stávajú viditeľnými po krátkom čase a zušľachťujú spodnú časť tváre.

Plán postupu

Lekár vyznačí šablónu vpichov podľa svojho pozorovania. Pred každým ošetrením zhodnotí pacientovu submentálnu oblasť, aby sa uistil, že množstvo tuku pod bradou je dostatočné.

Belkyra sa podáva injekčne pomocou tenkých ihiel do podkožnej tukovej vrstvy na brade. Tento postup trvá približne 30 minút bez potreby zotavenia. Ide o roztok kyseliny deoxycholovej, ktorá je prirodzenou súčasťou organizmu a znižuje množstvo submentálneho tuku. Roztok pôsobí na mieste vpichu trvalým zničením tuku, ktorý telo prirodzene odbúra.

Výsledok ošetrenia: Podbradok sa zmenší až zmizne a tento stav je trvalý.

Pre koho je zákrok vhodný: pre ľudí, ktorí majú tzv. dvojitú bradu, podbradok, ktoré znižujú krásu tváre aj spredu aj z profilu.

Nežiadúce účinky: opuch v ošetrovanej oblasti, ktorý sa behom 4-14 dní stratí, začervenanie v ošetrovanej oblasti alebo pocit tepla