V procese starnutia ochabujú tvárové svaly, pokožka sa naťahuje a celkový dojem tváre už nie je hladký a vyšponovaný ale unavený, starší. Tento stav možno vylepšiť aplikáciou botulotoxínu do svalu upínajúceho dolnú tretinu tváre, čím sa sval uvoľní a pokožka sa napne. Celkový dojem tváre je harmonickejší, omladený.

Priebeh ošetrenia: Aplikácia botoxu je veľmi účinná, netrvá dlho a je to jednoduchý zákrok. Do vyznačených miest lekár vpravuje látku prostredníctvom tenkej ihly. Zákrok nie je bolestivý, možno ho pociťovať ako štipnutie.Skúsený lekár , ktorý ovláda svalovú anatómiu tváre, si označí miesto vpichu, kde bezprostredne aplikuje tenkou ihlou látku do príslušnej oblasti.

Výsledok ošetrenia: vďaka presne zameraným vpichom do konkrétnej svalovej lokality sa sval uvoľní a vypne apokožka je omladená, vypnutá.

Trvanie výsledku: výsledok sa dostavuje do 2-3 dní a plne sa ukáže do dvoch týždňov. samotný efekt nastupuje po 48 -72 hodinách a plne sa rozvinie do 2 týždňov. Vydrží približne 4-9 mesiacov.

Pre koho je ošetrenie vhodné: pre ľudí, aj ženy aj mužov, ktorí chcú riešiť problém spojený s ochabnutím spodnej časti tváre v oblasti sánok.

Nežiadúce účinky: pacient môže po vpichu pociťovať jemné brnenie a začervenanie, môžu sa vyskytnúť drobné modriny, ktoré sa po krátkom čase stratia