Brada je výrazným prvkom každej tváre. Každému človeku príroda nadelila iný tvar brady – širokú, hranatú, úzku, krátku, vyčnievajúcu, vtiahnutú a nevýraznú, úzku, rozdelenú priehlbinou…brada je zároveň jedným prvkom v kontexte celej tváre a podľa tvaru pôsobí harmonicky alebo rušivo. Jej tvar možno korigovať aj nechirurgicky, ošetreniami estetickej medicíny. Takým ošetrením je aj modelácia brady. Princípom je obnovenie rovnováhy a symetrie brady a jej previsov.

Priebeh ošetrenia: lekár spolu s klientom prediskutujú predstavy a možnosti, čo je dôležitým predpokladom úspešného zákroku. Dobrý a skúsený odborník sa nesústredí len na samotnú problematickú časť, ale hodnotí ju v kontexte celej tváre, tak aby svojim novým tvarom a veľkosťou s ňou čo najlepšie harmonizovala. Následne lekár aplikuje injekčne pomocou kanyly výplňový materiál – kyselinu hyaulóronovú, ktorá vyformuje a vy modeluje bradu do želaného stavu. Zákrok trvá približne 20 minút.

Výsledok ošetrenia: výsledok je viditeľný okamžite a vydrží aj tri roky.

Pre koho je ošetrenie vhodné: pre klientov, ktorí túžia skorigovať asymetrie tvare, odstrániť previs brady, upraviť jej veľkosť a tvar

Po vpichu môže vzniknúť malý opuch, poprípade drobné modriny, ktoré do niekoľko dní vymiznú.