Ostré kontúry tváre vplyvom gravitácie zmäknú a ochabnú, ale správne aplikovaný botulotoxín dokáže tento stav napraviť. Botulotoxín blokuje prenos nervového vzruchu v svale. Presne lokalizovanými vpichmi eliminujeme nadmerný ťah povrchového svalu krku (platyzmy). Platyzma je plochý sval krku, ktorý ťahá dolnú časť tváre smerom nadol.

Efekt ošetrenia

Liftingový efekt intra dermálneho botoxu sa využíva v dolnej časti tváre, v blízkosti línie sánky. Liftingový efekt v tejto oblasti sa prejaví rušením ťahu svalu krku – platyzmy smerom dole. Bolestivosť tohto zákroku je minimálna. Nie sú potrebné ani znecitlivenie liečenej oblasti.

Po tomto ošetrení je oblúk sánky nanovo vyrysovaný a črty tváre a dolnej časti krku sa harmonizujú. Zákrok možno prirovnať k mini liftingu.

Doba ošetrenia je cca 30 min, efekt ošetrenia je viditeľný po dobu 3 až 6 mesiacov.

Kráľovná Nefertiti

Iste každý pozná výjav krásnej kráľovnej Nefertiti s nádherným dlhým štíhlym hladkým krkom. Ošetrenie dostalo meno po tejto staroegyptskej kráľovnej, ktorá je dodnes obdivovaná vďaka svojmu dokonale vyrysovanému oblúku sánky.

Tieto ostré kontúry žiaľ vplyvom gravitácie ochabujú, zvyšuje sa napätie v platyzme – dôležitom svale krku, ktorý ťahá dolnú časť tváre smerom nadol. Sval sa sťahuje nadol v rohu línie čeľustí, čo postupne vedie k ochabnutiu krku a vytvorenie tzv. vejára.

Ide o nechirurgický zákrok, ktorý predefinuje a rysuje línie čeľuste a krku a dodáva tak tvári mladistvý vzhľad. Technika Nefertiti Lift pozostáva z aplikácie botulotoxínu, ktorý sa opatrne a presne podáva skúseným lekárom v dvoch oblastiach a to do svalu upínajúceho sa na dolnú čeľusť (pozdĺž línie dolnej čeľuste) a do svalov oblasti krku.

Po aplikácií botulotoxínu sa svaly uvoľnia a dochádza k remodelácii pokožky, jej vypnutiu a vyhladeniu. Oblúk sánky je vlastne nanovo vyrysovaný a črty tváre a dolnej časti krku sa harmonizujú. Výsledkom je lifting brady, sánky a líc.

Efekt ošetrenia nastupuje približne na druhý až piaty deň po zákroku, najneskôr do 14 dní. Výsledný efekt pretrváva cca 1až 3 mesiace po prvej aplikácii, opakovaním približne každých 4 až 6 mesiacov.