Facecontouring MD codes je inovatívna metóda brazílskeho lekára Mauricia de Maio. Tento inovatívny prístup, označený ako kódy MD, zohľadňuje celú tvár a to, ako klient vníma svoju tvár a čo chce, aby povedala svetu. Je to technika, ktorá nie je zameraná len na jednoduché ošetrenie vrások/línií, ale skôr na holistickú starostlivosť o tvár. MD Codes je založený na hlbokom pochopení anatómie tváre, aby poskytoval trvalo prirodzene vyzerajúce výsledky.

Čo sú  MD kódy?

MD kódy sú sériou označenia presných miest, ktoré sú určené na ošetrenie kozmetickým injektorom. Každé konkrétne miesto vpichu je znázornené kombináciou písmen a číslic. Zameriavajú sa na oblasti, ktoré si pacient želá prestavať kvôli možnej strate objemu, ktorá bohužiaľ prichádza so starnutím, alebo by chceli oblasť vylepšiť: objemnejšie pery, vylepšené tvarovanie tváre, výraznejšia čeľusť alebo brada, dodanie objemu a dokonca aj faktor asymetrie. Každý pacient nemusí potrebovať liečiť všetky oblasti s kódom MD a vždy je potrebné ich posúdiť a prispôsobiť každému jednotlivcovi. MD kódy zľahčujú identifikáciu a popis miest, ktoré by bolo vhodné zlepšiť.

Najkvalitnejšie výplne sa využívajú na omladenie a doplnenie tvaru najmä v lokalitách brady, líc, sánok a spánkov. Tieto oblasti sú kľúčové pri celkovom vnímaní tváre.

V procese starnutia zohrávajú prirodzené črty tváre, jej stavba dôležitú úlohu. Tváre, ktoré sú úzke a koža tenšia s menším objemom tuku vekom pôsobia rýchlejšie prepadnuté na lícach, vtiahnuté dnu, neduživé. Tento problém sa dá riešiť výplňami, čím sa získa zdravo vyzerajúci objem. Aj tvárová pokožka samotná sa môže rýchlejšie vyťahať, poklesnúť a výplne riešia aj tento problém, čím sa predíde nosovo ústnym ryhám, marionetovým vráskam, kruhom pod očami a padaniu strednej časti tváre smerom nadol cez ústa. Vtedy vznikajú tzv. syslie vaky na sánkach – previsy kože.

Aj okolie očí podlieha veku, vznikajú kruhy alebo líca s vyšším obsahom tuku ťahajú pokožku pod očami nadol. Injekčnými výplňami je možné doplniť stratu objemu v tejto oblasti a aplikovať výplň pod očný sval tupou kanylou, čím sa predchádza opuchom ako je to v prípade použitia ihly.

Využitie MD kódov umožňuje presné a bezpečné zacielenie, ktoré pomáha dosiahnuť požadované výsledky s konzistentnými a reprodukovateľnými výsledkami. MD kódy sú tiež fantastickým spôsobom, ako môžu pacienti porozumieť svojej liečbe. Umožňuje to lekárovi pracovať v partnerstve a diskutovať o vhodných kódoch pre ich individuálny liečebný plán a pacientovi lepšie pochopiť, prečo aplikovať injekciu do konkrétnej oblasti, koľko produktu bude potrebné na dosiahnutie požadovaného výsledku a možné výsledky. Kódy umožňujú vypracovať, pochopiť a dosiahnuť dlhodobý liečebný plán.

Mauricio de Mario je celosvetovo uznávaný brazílsky plastický chirurg, ktorý sa aktívne podieľa na medzinárodnom výskume a výučbe estetickej medicíny. Je známy vývojom konceptu MD Codes a svoje úžasné techniky vyučoval po celom svete.

S pribúdajúcim vekom neustále strácame objem z tváre, približne 1 % objemu tváre každý rok a okolo 40 ml do veku 40 rokov. Strácame tuk z tukových vankúšikov pod kožou, väzy sú uvoľnené a kosti

Dobrou správou je, že vhodne umiestnené dermálne výplne môžu doplniť časť tejto straty a výrazne omladiť tvár. Napriek tomu, že všetci máme tendenciu starnúť rovnakým spôsobom, väčšina z nás má jednu alebo dve oblasti, ktoré nás obzvlášť znepokojujú, a ak sú náklady problémom, len sústredenie sa na zlepšenie týchto oblastí môže znamenať dramatický rozdiel od pôvodného stavu.