PB sérum spôsobilo v roku 2019  revolúciu v estetickej medicíne. Toto sérum je výsledkom mnohoročného biotechnologického výskumu v Španielsku.

Ide o prelomový prípravok, ktorý dokáže riešiť problémy s vráskami, pigmentovými škvrnami, akné, odstrániť tuk a celulitídu. Najväčším prínosom je prírodné zloženie, ktoré zložením konkuruje prípravkom s chemickým zložením.

Toto sérum sa nazýva aj inteligentné, je na báze živých enzýmov, obsahuje unikátne bioktívne enzýmy neživočíšneho pôvodu. Sérum obsahuje nasledujúce enzýmy: kolagenázu, hyaluronidázu, a lipázu. Tieto látky fungujú špecificky, ovplyvňujú len určitý substrát, na ktorý sú práve určené. Nevyužívajú sa iba v dermatológii ale účinne odstraňujú aj tuky.

Enzýmy sa kombinujú podľa typu problému. Každý má špecifickú účinnosť, alebo jeho kombinácia.

PB sérum je enzymatická zmes obsahujúca fixné množstvo kyseliny hyalurónovej a rôzne množstvá enzýmov kolagenázy, lipázy a lyázy a ponúka sa v 3 rôznych formách, a to v nízkej, strednej a vysokej.

Funkciou kyseliny hyalurónovej je aktivovať enzýmy v zmesi, iniciovať biochemický proces a ošetriť tkanivo namiesto vyplnenia oblasti.

 Funkcie obsahu enzýmov kolagenázy, lipázy a lyázy sú nasledovné:

Kolagenáza umožňuje generovať a zvyšovať dobrý kolagén a zároveň odstraňovať ten zlý.

Lipáza sa používa na rozpúšťanie tukov v oblastiach s prebytočným tukovým tkanivom.

Lyáza znižuje zadržiavanie tekutín, zlepšuje priepustnosť tkanív, proteoglykán v extracelulárnych matriciach a odstraňuje edémy.

Tieto formy obsahujú rôzne percentá enzýmov. Preto sa na každý problém aplikuje iný prípravok.

Oblasti použitia vo všeobecnosti 

  • Pomáha pokožke stať sa mladšou a pevnejšou
  • Tvarovanie tváre, rozpúšťanie dvojitej brady a tuku na tvári
  • Vačky pod očami (pre pacientov, ktorí dostali injekciu tuku pod očami, nemohli sa zbaviť vačkov, majú fibrolipómové útvary v tejto citlivej oblasti
  • Zníženie regionálneho hromadenia tuku
  • Ošetrenie popálenín, akýchkoľvek jaziev, vrátane chirurgických jaziev

3 Formy a ich oblasti použitia

Sérum s nízkym PB

Slúži skôr na roztopenie minimalizovaných tukových vankúšikov pod očami, na napnutie a omladenie pokožky. Vo všeobecnosti sa uprednostňuje na napnutie a omladenie pokožky.

Sérum so stredným PB

Používa sa skôr na tkanivá s nadmerným hromadením tuku a môže sa použiť aj na hromadenie tuku na tvári, pod bradou a na zníženie tuku v tkanivách s relatívne menším hromadením tuku v oblasti brucha, rúk a akejkoľvek časti tela, ako aj na omladenie, napnutie a spevnenie pokožky.

Sérum s vysokým PB

Táto forma má vyšší obsah kolagenázy. Je možné použiť ju na chirurgické jazvy, strie, opotrebované tkanivá, ovisnuté, hlbšie vrásky; presnejšie všade tam, kde je kolagén v tele oslabený, opotrebovaný alebo pokazený. Jeho hlavnou funkciou je rozložiť opotrebovanú alebo pokazenú kolagénovú štruktúru a umožniť tvorbu nového kolagénu. Uzdravuje tkanivo. Preto sa môže použiť v akomkoľvek tkanive s „pokazeným“ kolagénom. Je účinnejšia pri celulitíde a jazvových tkanivách. Počet relácií sa môže zvýšiť v závislosti od problému.

Ide o enzymatické prípravky, ktorých všetky formy sú bezpečné, nemajú žiadne vedľajšie účinky a nepoškodzujú tkanivá. Všetky formy môžu byť použité s uspokojením.