Facecontouring MD codes je inovatívna metóda brazílskeho lekára Mauricia de Maio. Tento inovatívny prístup, označený ako kódy MD, zohľadňuje celú tvár a to, ako klient vníma svoju tvár a čo chce, aby povedala svetu.

Je to technika, ktorá nie je zameraná len na jednoduché ošetrenie vrások/línií, ale skôr na celostnú  starostlivosť o tvár. MD Codes metóda je založená na hlbokom pochopení anatómie tváre, aby poskytoval trvalo prirodzene vyzerajúce výsledky.

Čo sú MD kódy?

MD kódy sú sériou označenia presných miest, ktoré sú určené na ošetrenie kozmetickým injektorom. Každé konkrétne miesto vpichu je znázornené kombináciou písmen a číslic. Zameriavajú sa na oblasti, ktoré si pacient želá preformovať kvôli možnej strate objemu, ktorá bohužiaľ prichádza so starnutím, alebo by chcel oblasť vylepšiť: objemnejšie pery, vylepšené tvarovanie tváre, výraznejšia čeľusť alebo brada, dodanie objemu a dokonca aj faktor asymetrie.

Nie každý pacient potrebuje liečiť všetky oblasti s kódmi MD. Vždy je potrebné ich posúdiť a prispôsobiť každému jednotlivcovi. MD kódy zľahčujú identifikáciu a popis miest, ktoré by bolo vhodné zlepšiť.

Najkvalitnejšie výplne sa využívajú na omladenie a doplnenie tvaru najmä v lokalitách brady, líc, sánok a spánkov. Tieto oblasti sú kľúčové pri celkovom vnímaní tváre.

S pribúdajúcim vekom neustále strácame objem z tváre, približne 1 % objemu tváre každý rok a okolo 40 ml do veku 40 rokov. Strácame tuk z tukových vankúšikov pod kožou, väzy sú uvoľnené a kosti tiež menia svoj tvar.

Dobrou správou je, že vhodne umiestnené dermálne výplne môžu doplniť časť tejto straty a výrazne omladiť tvár. Každý človek má jednu alebo dve oblasti, ktoré ho obzvlášť znepokojujú.

V procese starnutia zohrávajú prirodzené črty tváre, jej stavba dôležitú úlohu. Tváre, ktoré sú úzke a koža tenšia s menším objemom tuku vekom pôsobia rýchlejšie prepadnuté na lícach, vtiahnuté dnu, neduživé. Tento problém sa dá riešiť výplňami, čím sa získa zdravo vyzerajúci objem. Aj tvárová pokožka samotná sa môže rýchlejšie vyťahať, poklesnúť a výplne riešia aj tento problém, čím sa predíde nosovo ústnym ryhám, marionetovým vráskam, kruhom pod očami a padaniu strednej časti tváre smerom nadol cez ústa. Vtedy vznikajú tzv. syslie vaky na sánkach – previsy kože.

Aj okolie očí podlieha veku, vznikajú kruhy pod nimi alebo líca s vyšším obsahom tuku ťahajú pokožku pod očami nadol, čo vizuálne spôsobuje dojem prepadnutých líc a prepadnutých miest pod očami.

Injekčnými výplňami je možné doplniť stratu objemu v tejto oblasti a aplikovať výplň pod očný sval tupou kanylou, čím sa predchádza opuchom, ako je to v prípade použitia ihly.

Využitie MD kódov umožňuje presné a bezpečné zacielenie, ktoré pomáha dosiahnuť požadované výsledky s konzistentnými a reprodukovateľnými výsledkami. MD kódy sú tiež fantastickým spôsobom, ako môžu pacienti porozumieť svojej liečbe. Umožňuje to lekárovi pracovať v partnerstve s pacientom a diskutovať o vhodných kódoch pre individuálny liečebný plán a pacientovi lepšie pochopiť, prečo aplikovať injekciu do konkrétnej oblasti, koľko produktu bude potrebné na dosiahnutie požadovaného výsledku a aké budú možné výsledky.

Mauricio de Mario je celosvetovo uznávaný brazílsky plastický chirurg, ktorý sa aktívne podieľa na medzinárodnom výskume a výučbe estetickej medicíny. Je známy vývojom konceptu MD Codes a svoje úžasné techniky vyučoval pocelom svete.