Radiesse lifting je ošetrenie, pri ktorom sa aplikuje výplň, ktorá zabezpečuje omladenie pokožky s dlhotrvajúcim účinkom. Radiesse je vstrebateľný výplňový materiál. – Ide o novšiu alternatívu kyseliny hyalurónovej, ktorá obsahuje hydroxyapatit vápenatý. Je to najbezpečnejší kolagéno stimulátor. Obsahuje látky, ktoré sa v tele prirodzene vyskytujú. Výplň v ošetrení  Radiesse Lifting dokáže okamžite korigovať a doplniť stratený objem a započať formovanie nového tkaniva. Výhodou je, že dokáže vyplniť stredne hlboké a hlboké vrásky.

V čom spočíva jedinečnosť Radiesse

Ošetrenie Radiesse zlepšuje kvalitu kože na viacerých úrovniach. Po aplikácii výplne sa krátko po zákroku vyplnenia a vyhladia vrásky a doplní chýbajúci objem. V priebehu nasledujúcehopolroka prebieha stimulačný efekt tvorenia nového kolagénu. Dochádza tak vďaka fibroplastom stimulovaným CaHA.

Prvé výraznejšie náznaky liftingu, podvihovania pokožky možno pozorovať po mesiaci a s časom pribúdajú. Liftingový efekt nastáva vďaka hustej kolagénovej sieti vytvorenenj z nových kolagénových vlákien.

Vďaka tejto novovzniknutej kolagénovej sieti je pokožka dlhodobo spevnená, podporená a kontúry tváre i tela sa zvýraznia.

CaHA sa postupne odbúrava pri tvorbe nového kolagénu a dochádza k tomu približne po šiestich mesiacoch od ošetrenia.

Radiesse v mieste aplikácie pôsobí trojakým spôsobom:

  • Vypĺňa vrásky a chýbajúci objem
  • Liftuje a spevňuje kontúry
  • Prirodzene omladzuje