V prevencii starnutia je vhodným a jedným z najbezpečnejších riešení použitie botulotoxínu. Považuje sa za najúčinnejšie metódy zamerané na vyhladenie mimických vrások.

Účinok botulotoxínu dodáva tvári uvoľnený, svieži výraz, ktorý je potrebný na dosiahnutie prirodzeného a mladistvého vzhľadu.

Priebeh ošetrenia: pre  svoju jednoduchosť, rýchlosť a účinnosť je zákrok veľmi obľúbený. Lekár si označí miesto aplikácie, kambude aplikovať tenkou ihlou látku. Injekčné podanie nie je bolestivé, možno ho prirovnať ku štipnutiu.

Výsledok ošetrenia: zníženie mimickej činnosti svalov v oblasti nosa až do úplného potlačenia tvorby vrások v prínosovej lokalite.

Trvanie výsledku: výsledok sa zvykne dostaviť do 2-3 dní a plne sa ukáže do dvoch týždňov. Trvá 4 až 9 mesiacov.

Pre koho je ošetrenie určené: pre ženy a mužov, ktorí si želajú odstrániť a vyhladiť vrásky v oblasti nosa a znížiť ich mimickú činnosť.

Nežiadúce účinky: po vpichu sa môže nakrátko dostaviť  jemné brnenie a začervenanie, alebo vzniknúť drobné modrinky, ktoré sa do pár dní vytratia.

Ošetrenie je vhodné opakovať každých 3 až 8 mesiacov. Pri opakovaných aplikáciách sa trvanie výsledku predlžuje až na 9 až 12 mesiacov.