Nechirurgický lifting obočia – podvihnutie obočia niťou a bez operácie

Vekom klesá na tvári aj obočie, ktoré rámuje celkový výraz tváre. Ak je obočie padnuté, tvár pôsobí unavene, staršie, ochabnuto niekdy zamračene. Niekedy ochabnuté obočie siaha príliš do priestoru očí, akoby na ne padá ťažobou a zatieňuje pohľad do očí. Zákroky liftingu obočia je možné vykonať prostredníctvom nových technológií, ktoré nezanechávajú žiadne stopy, nespôsobujú stratu citlivosti a sú realizované nechirurgicky.

Nechirurgický postup odstránenia padnutého obočia, ktorý odstraňuje možné riziká a komplikácie chirurgických operácií, sa aplikuje technikou upínania na „nite“ bez rezu. Lifting obočia bez operácie, ktorý sa tiež nazýva lifting obočia niťami, sa tiež používa spolu s technikami Botox, Spider Web a Ulterapia, aby sa dosiahli čo najlepšie výsledky.

Najčastejším problémom techniky zdvíhania obočia je, že obočie po chvíli opäť spadne. Tento problém, ktorý je jednou z najčastejších otázok zo strany pacientov, je výsledkom toho, že obočie je pohyblivým orgánom, teda dochádza k namáhaniu úponov. 

Výhody liftingu obočia bez operácie

 

  • Žiadne stopy po rezoch
  • Žiadne obväzy a prelepenie
  • Možnosť okamžite sa zapojiť do spoločenského života.
  • Vykonáva sa v krátkom čase 10-15 minút
  • V štruktúre pokožky nie je zaznamenaná žiadna strata citlivosti
  • Tenké čiary zmiznú
  • Pleť získava vitalitu a sviežosť

Operatívny zákrok: Lifting obočia (viď aj v časti Plastická chirurgia) 

Lifting obočia, tiež známy ako lifting čela, je estetický chirurgický zákrok určený na oživenie tváre nad jednou tretinou alebo v oblasti nad obočím. Lifting obočia môže zdvihnúť a upraviť obočie, aby sa zlepšil tvar a / alebo hmotnosť obočia alebo predĺženie obočia.

Kto je vhodným kandidátom na lifting obočia?

Odstránenie padnutého obočia môže byť aplikované zdravým mužom a ženám, ktorým je nepríjemné, ako im tento aspekt mení tvár v čase a ako prispieva k nechcenej záťaži nad očami. Pacienti, ktorí majú záujem o odstránenie padnutého obočia, majú zvyčajne unavený, smutný alebo starší vzhľad kvôli nechcenej váhe horného viečka.

Mnoho pacientov s liftingom obočia potrebuje aj informácie o operácii horných viečok, známej ako blefaroplastika, pretože trpia estetickým problémom, ktorý sa vyskytuje v oblasti horných viečok. Kombinácia liftingu obočia a estetiky horných viečok pacientov v tomto smere je mimoriadne vhodnou možnosťou. Niektorí pacienti majú nadmernú kožu n horných očných viečkach a ťažké obočie, čo prispieva k zhoršeniu periférneho videnia.

Aký typ anestézie sa používa pri zdvíhaní obočia?

Pacienti môžu uprednostňovať hlbokú sedáciu alebo celkovú anestéziu. Ak to schváli lekár, môže sa vykonať aj lokálna anestézia.