Plazma lifting je prístrojové ošetrenie, ktoré pomáha predovšetkým pri vypnutí pokožky v oblasti horných viečok.

Plazmové pero využíva silu plazmy(tuhá látka, kvapalina, plyn a plazma), aby pomohli znížiť alebo odstrániť určité kožné prejavy a problémy, ako sú vrásky, jemné linky, škvrny atď.

Prostredníctvom procesu ionizácie sú plazmové liftingové ošetrenia schopné vytvoriť elektrický náboj. Ten preniká na cielené miesta na pokožke, čo spôsobuje kontrolované zahriatie –  to rozptýli teplo v celej cieľovej oblasti.

Táto metóda odstraňuje jemné linky, kožné štítky, pigmentácie a ďalšie problémy. Okrem toho rozptyl tepla cez cieľovú pokožku spôsobuje, že telo posiela fibroblasty do oblasti a tvorí nové kolagénové a elastínové vlákna, čo podporuje vyplnenie a napnutie pokožky.

Priebeh ošetrenia trvá necelú hodinu. Úžasné na Plasma termolifting ošetrení je, že predstavuje nechirurgickú alternatívu k operácii horných padnutých viečok.

Postup a výsledky

Pred ošetrením sa aplikuje na polhodinu znecitlivujúci krém, aby sa pacient cítil komfortne a nepociťoval nepohodlie z prípadnej i keď malej bolesti. Napriek tomu môže pociťovať teplo. Po ošetrení sa dostaví pocit, ako keď si človek spáli pokožku na slnku. Po ošetrení sa preto na pár hodín dostaví pocit spálenej a napnutej pokožky. Výsledok ošetrenia sa plne rozvinie do troch týždňov. Pri hlbokých vráskach budú možno potrebné 2-3 následné ošetrenia.

Výsledky môžu byť trvalé. Hoci to nezastaví prirodzený proces starnutia, klienti by aj tak mali vidieť výsledky ošetrenia po celé roky.

Sprievodné účinky

Na pokožke ostanú začervenané bodky a pri hojení bude pokožka pôsobiť sucho a šupinato a môže prípadne svrbieť.