V súčasnosti je zväčšenie pier prístupné širokej verejnosti a nie je len výsadou osobností a celebrít. Pery majú významnú úlohu v estetickom vnímaní tváre. Zákrok zväčšenia pier je jedným z najčastejšie požadovaných estetických postupov. Je jednoduchý a efektný. Tenké, pevné pery pôsobia nepriateľsky, prísne až nahnevanePlnšie zaoblené pery pôsobia jemnejšie a robia človeka šťastnejším, mladším a prístupnejším. Plnšie pery dodávajú zmyselnosť a príťažlivosť. Ukazuje sa, že pery dokážu človeku významne zvyšovať sebavedomie. Pri zákroku sa dbá na objem a symetriu pier a vyváženosť veľkosti vrchnej a spodnej pery.

Zväčšenie pier je úkon, pri ktorom sa citlivo vytvarujú pery tak, aby tvorili harmonický celok s celou tvárou a osobnosťou jej nositeľa. Počas zákroku sa pery podľa potreby vyplnia a skorigujú sa aj nerovnosti či nesúmernosť.

Pre koho je vhodné zväčšenie pier

Rozhodnutie dať si zväčšiť pery môže byť založené na opodstatnenom základe: úzke, vtiahnuté, vráskavé pery alebo na pocite a túžbe vylepšiť prirodzený stav pier. Všetko závisí od predstáv a očakávaní.

Niekto má pery úzke, keď sa usmeje a túži odstrániť tento nedostatok. Pery sa zmenšujú aj vekom a menia svoj tvar. Ak človek cíti nekomfort a nespokojnosť so svojimi perami a úsmevom, môže tento problém ľahko riešiť.

Metóda 1 – Zväčšenie pier kyselinou hyalurónovou

Existuje viac druhov dermálnych výplní, ktoré je možné použiť na zväčšenie pier a okolo úst. Ale najbežnejšie výplne dnes sú na báze kyseliny hyalurónovejKyselina hyalurónová je prírodná látka nachádzajúca sa v tele. Dermálne výplne kyseliny hyalurónovej môžu vylepšiť vzhľad pier pridaním tvaru, štruktúry a objemu.

Na zväčšenie pier sa využívajú najčastejšie injekčné implantáty na báze kyseliny hyalurónovej.  Kyselina hyalurónová je rieši problém aj povädnutých či zošúverených pier u starších osôb  a na zvýraznenie pier aj u mladých žien.  Pri použití kožných implantátov možno zvýrazniť aj malé či vtiahnuté a nevýrazné pery. Za problémom malých vtiahnutých pier môže byť aj nesprávne vyvinutý dovnútra vtiahnutý chrup. Po jeho korekcii , kedy sa zuby dostanú do vzpriamenej polohy a nesmerujú viac dovnútra, aj pery zmenia tvar a veľkosť.

Priebeh zákroku

  1. Na miesto sa nanesie anestetický krém alebo sa injekčne znecitliví
  2. Kyselina hyalurónová sa do pier aplikuje vo forme priehľadného gélu tenkou ihlou, prípadne kanylou
  3. Zákrok nevyžaduje hospitalizáciu, naše klientky odchádzajú hneď po aplikácii domov. Trvá približne 30 minút.

 

Zákrok zväčšenia pier je možné opakovať a korigovať niekoľkokrát. Po aplikácií výplňového materiálu a odporúčaní od odborníka odchádza pacient hneď domov.

Najväčšou výhodou plnív obsahujúcich kyselinu hyalurónovú je, že keďže telo produkuje túto zložku prirodzene, tak nehrozí žiadne riziko alergických reakcií. Zväčšením pier tvár automaticky získa viac symetrie a zároveň bude vizuálne príťažlivejšia.

Medzi výhody pri aplikovaní výplní obsahujúcich kyselinu hyalurónovú patria:

  • Kontrola nad objemom pier. Množstvo vstreknutej látky môže odborník regulovať, takže má omnoho lepšiu kontrolu nad tým, aký veľký objem pier je vytvorený.
  • Postupná aplikácia výplní. Výplne je možné podávať v časovom rozostupe, až kým sa nedosiahnu požadované výsledky.
  • Akékoľvek hrčky vytvorené pohybom pier sa ľahko rozpúšťajú.
  • V porovnaní s inými dermálnymi výplňami sa po zväčšení pier kyselinou hyalurónovou tvorí menej modrín a opuchov.

Metóda 2 – Zväčšenie pier  metódou Lipofilling

Lipofiling je metóda, pri ktorej sa prenáša vlastný tuk alebo sa realizuje štrukturálne štepenie tuku. Metóda patrí medzi obľúbené, pretože pracuje s vlastným materiálom, ktorý je veľmi dobre prijatý na novom mieste organizmu. Vlastný tuk pacientov sa v tejto metóde používa ako trvalé plnivo na dodanie objemu do mäkkých tkanív. Tuk sa zbiera tenkými kanylami cez malé rezy pomocou klasickej liposukcie. Po filtrácii v laboratóriu sa izolované tukové bunky následne vpravujú do labiálneho svalu a kontúr pier, kde lekár vytvorí kontúru a zväčší objem. Pri lipofillingu pier sa používajú podstatne tenšie a jemnejšie nástroje ako tie na telo. Jazvy sú neviditeľné, majú menej ako 1 mm a sú ukryté v kútikoch úst. Po absolvovaní tohto zákroku pacient nepociťuje výrazné nepohodlie. V prípade, ak sú pri zákroku použité stehy, tie sa odstránia po 4 až 5 dňoch. Pacient sa môže vrátiť do bežného života po 4 až 10 dňoch a začať s fyzickou aktivitou po 3 týždňoch.

Výsledok a trvácnosť

Výsledky Lipofilingu sú zväčša hneď pozorovateľné. a percento štepu tkaniva preneseného lipofillingom je medzi 30% až 60%. Výsledok je dlhodobý a stály v porovnaní s použitím kyseliny hyalurónovej, ktorú je potrebné po niekoľkých mesiacoch opakovať.

Možné vedľajšie účinky

Možné komplikácie alebo vedľajšie účinky môžu byť opuch, citlivosť, drobné modrinky. Aj pri lipofilingu sa môže stať, že aplikovaný objem je väčší a došlo k drobnej asymetrii.

Metóda 3 – Zväčšenie pier – Permalip

Ďalším spôsobom, ako možno zväčšiť objem pier je Permalip. Táto metóda je o niečo invazívnejšia ako tie predchádzajúce. Pri tomto zákroku sa zavádza malý silikónový implantát, ktorý sa nazýva Permalip. Permalip sa realizuje kozmetickou chirurgickou metódou a trvá 30 až 45 minút. Implantáty Permalip sú v ponuke vo viacerých veľkostiach, podľa želaného výsledku. Permalip implantát je vyrobený z bezpečného materiálu a po zavedení sa nerozširuje do tkanív okolia miesta zavedenia.

Zákrok sa vykonáva v lokálnej anestézii a obnáša dva rezy v rohoch pery – v kútikoch, ktoré sa zašijú vstrebateľnými stehmi. Pre proces hojenia sa zvykne odporučiť upokojujúci prípravok. Pacient sa môže včleniť do bežného života po 5 až 10 dňoch a fyzickú aktivitu vykonávať po troch týždňoch.

Výsledky a trvanie

Výsledok je možno vidieť okamžite, aj keď bude trvať niekoľko dní, kým sa stabilizuje. Trvalý výsledok sa dostaví približne po dvoch mesiacoch.

Vedľajšie účinky

Pri tejto metóde je výhodou, že výsledok je trvalý avšak je možné implantát vybrať v prípade nespokojnosti pacienta. To je možné urobiť bez zanechania stôp a jaziev.