Nová technika aplikácie, tzv. Baby botox vytvorí prirodzene mladistvý vzhľad. Termín “Baby botox” vznikol v USA, keď herečky, ktoré mali byť obsadené do filmových rolí, mali tvár bez mimiky a nedokázali stvárniť požadované emócie. Liečba vrások touto metódou znamená aplikáciu nižších dávok botulotoxínu do požadovaných oblastí. Ošetrenie botulotoxínom parí medzi najbezpečnejšie metódy v prevencii starnutia. Zaraďuje sa medzi najúčinnejšie metódy zamerané na vyhladenie mimických vrások.

Výsledkom je prirodzený mladistvý vzhľad tváre bez vrások za súčasného zachovania mimiky a emócii v tvári. Baby botox dáva pacientom možnosť výberu – efektívnu prevenciu pred vznikom trvalých, statických vrások. Je veľmi dobrým prostriedkom prevencie hlbokých vrások alebo pri potrebe jemnej korekcie. Zároveň sa ním vypĺňajú jemné linky a jemné mimické vrásky.

Účinok tohto zákroku je dočasný a pre dosiahnutie dlhodobého efektu je potrebné ho opakovať ako náhle sa linky a vrásky vrátia do ich prirodzeného stavu. Opakovať ho možno najskôr za 3 mesiace. Nástup účinku je behom 4 dní, plne vyvinutý je do 14 dní. Zákrok sa robí celoročne.

Priebeh ošetrenia

Zákrok je veľmi obľúbený svojou jednoduchosťou, rýchlosťou a účinnosťou. Lekár si označí miesto vpichu, kde bezprostredne aplikuje tenkou ihlou látku do príslušnej oblasti. Samotné injekčné podanie nie je bolestivé, môžeme ho prirovnať k štipnutiu.

Efekt zákroku

zníženie mimickej činnosti svalov až do úplného potlačenia tvorby vrások

Komu je zákrok určený

pre všetky ženy a mužov, ktorí chcú odstrániť a vyhladiť vrásky a znížiť ich mimickú činnosť

Kontraindikácie

gravidita, dojčenie, zápal v mieste vpichu, vírusové ochorenie, herpes

Nežiadúce účinky

po vpichu môže niekoľko minút pretrvávať jemné brnenie a začervenanie, poprípade drobná modrinka, ktorá do niekoľko dní vymizne

Opakovanie

1x za 3-8 mesiacov. Pri opakovaných aplikáciách sa efekt botulotoxínu predlžuje až na 9 -12 mesiacov.

Rekonvalescencia 

žiadna