Jednou z preferovaných metód estetickej medicíny v oblasti anti-agingu je ošetrenie so zaujímavým názvom – Draculoterapia alebo Dracula terapia.

Dracula terapia je lekársky overená certifikovaná metóda na omladenie a regeneráciu kože bez použitia cudzorodých látok. Ošetrenie spomaľuje starnutie prirodzenou cestou. Vďaka tejto terapii je možné spomaliť starnutie úplne prirodzenou cestou. Terapia nesie aj medicínsky názov – S3 terapia alebo PRP terapia a medicína pozná jej účinky už dlhšiu dobu. Úspešne sa používa aj urýchlenie hojenia rán v iných oblastiach medicíny. 

Ako účinkuje Dracula terapia

Lekár odoberie pacientovi malé množstvo biologického materiálu a následne v centrifúge separuje dve aktívne zložky. Tie sa aplikujú prostredníctvom techniky Mezoterapie alebo priamo pod oblasť vrásky. Po aplikácii sa pleť rozjasni, vyplní, vrásky sa vyhladia, nakoľko v nej dochádza k regeneratívnemu procesu. 

Dracula terapia pomáha:

  • pri liečbe alopecie androgenetica
  • k zlepšeniu jasu pleti
  • k aktívnej redenzifikácii kože
  • k aktívnej a endogénnej hydratácii unavenej a starnúcej pokožky
  • k liečbe padania vlasov
  • l zlepšeniu hojenia (liečba jaziev a kožných lézii po akné)
 

Draculalifting s kyselinou hyalurónovou – Cellular Matrix 

Cellular Matrix je revolučná novinka na prirodzené riešenie starnutia pleti, ktorá kombinuje dve najefektívnejšie techniky omladenia pleti – A-PRP  a špeciálna kyselina hyaluronová.

Starnutie je proces, ktorý sa spúšťa na bunkovej úrovni. To sa prejavuje redukciou kolagénu a znížením prirodzenej hydratácie kože, ale aj stenčením pokožky, znížením odolnosti voči UV žiareniu a postupnej strate imunitných mechanizmov.  Tieto procesy vedú ku vzniku vrások, pigmentových škvŕn, ovisnutej kože, kruhom pod očami, rednutiu vlasov atď.

Existuje viacero ošetrení, ktoré majú schopnosť zakryť známky starnutia ale Cellular Matrix ponúka autentické omladenie pokožky. Pomocou Cellular Matrix je možné dosiahnuť omladenie pokožky a zároveň dlhodobú prevenciu a ochranu kože pred vonkajšími a vnútornými vplyvmi.

Cellular Matrix spúšťa obnovu na bunkovej úrovni, produkciu kolagénu a zvýšenie imunity v koži. Vďaka prítomnosti kyseliny hyalurónovej  sa pleť hĺbkovo zhydratuje, vyživí, ovisnutá koža sa vypne, dôjde aj k redukcii pigmentových škvŕn. Zmiznú aj kruhy pod očami, stopy po akné a pleť nadobudne zdravú farbu a jas.