Novinka v rade Juvederm a od tvorcov Botox™, Juvéderm® Volite je inovatívna injekčná liečba určená na zlepšenie kvality pokožky až na 9 mesiacov. Volite nie je dermálna výplň. Je to gél na úpravu pokožky (kyselina hyalurónová). Ošetrenie kyselinou hyalurónovou, ktoré na rozdiel od typických dermálnych výplní pôsobí na stav a kvalitu pleti. Volite je prvé injekčné ošetrenie, ktoré poskytuje klinicky overenú dermálnu hydratáciu až 9 mesiacov po jednom ošetrení.

Čo je Juvederm Volite ?

Je to  produkt na báze kyseliny hylaurónovej (HA), ktorý využíva jedinečnú patentovanú technológiu VYCROSS®, ktorou sa produkty Juvéderm preslávili. Molekula HA sa v tele vyskytuje prirodzene a dokáže udržať vo vode až 1000-násobok svojej vlastnej hmotnosti. Každá injekčná striekačka obsahuje 13 ml zosieťovanej kyseliny hyalurónovej (HA) s molekulami oveľa menšej veľkosti ako iné hydro-plniace produkty. To umožňuje rýchlejšie vstrebávanie.

Prečo je HA dôležitá pre pokožku?

Ako starneme (už v polovici 20. rokov), hladina HA sa začína znižovať, čo spôsobuje, že naša pokožka stráca pružnosť a kolagén. Volitové kúry zvyšujú hydratáciu a elasticitu. Stimulujú tiež produkciu kolagénu, ktorý pomáha vyhladzovať pokožku a redukovať výskyt jemných vrások.

Liečba zahŕňa vykonanie množstva veľmi povrchových injekcií do kože. Aj keď obsahuje lidokaín, pred ošetrením možno použiť aj lokálny znecitlivujúci krém na zlepšenie pohodlia.

Jedno ošetrenie zabezpečí 9 mesiacov hydratácie a zlepšenie kvality pleti.

Pre aké oblasti je ošetrenie vhodné?

Volite si môžete vstreknúť do tváre, krku, rúk a dekoltu.

Je zákrok bolestivý?

Aj keď je pri tejto liečbe veľa povrchových injekcií, aplikuje sa lokálne anestetikum a použitá ihla je veľmi malá (menšia ako botoxová ihla). Po ošetrení sa zvyčajne objaví začervenanie, ktoré zmizne do 30 až 90 minút. Výsledky sa začnú objavovať okamžite a naplno sa prejavia počas nasledujúcich 10 dní.

ide o  dermálnu výplň?

Nie. Juvederm Volite je gél kyseliny hyalurónovej, ktorý nezmení tvar tváre. Volite jednoducho poskytuje pokožke hydratáciu zvnútra.

Vedlajšie účinky

V miestach vpichu sa môžu objaviť malé vyvýšené oblasti, ktoré však zvyčajne vymiznú do 1-2 hodín po liečbe. Modriny, začervenanie a citlivosť v mieste vpichu sú bežné, ale vymiznú do niekoľkých dní.

Po ošetrení

Vyhnite sa konzumácii alkoholu po dobu 48 hodín. Rovnako dlho sa budete musieť vyhýbať namáhavému cvičeniu. 2 týždne po ošetrení sa treba vyhýbať extrémnym teplotám, ako je opaľovanie, UV žiarenie a sauny.