Aplikácia botulotoxínu patrí medzi najúčinnejšie metódy v korekcií tvárových asymetrií. Aplikácia spočíva v oslabení činnosti mimických svalov, ktoré sa zúčastňujú na tvorbe asymetrie, a tým aj ich uvoľneniu. Aplikuje sa jemnou injekčnou ihlou do svalov alebo do podkožia v liečenej oblasti.

Priebeh ošetrenia 

Zákrok je jednoduchý, rýchly a účinný. Lekár si označí miesto vpichu, kde bezprostredne aplikuje tenkou ihlou látku do príslušnej oblasti. Samotné injekčné podanie nie je bolestivé, môžeme ho prirovnať k štipnutiu. Aplikáciu môže vykonávať len skúsený lekár, ktorý dokonale ovláda anatómiu tvárových svalov. 

Efekt zákroku

Cielenými injekčnými vpichmi lekár aplikáciou botulotoxínu uvoľní mimické vrásky, ktoré spôsobujú asymetriu tváre., čím vykoriguje nezrovnalosti.

Dĺžka efektu 

Samotný efekt nastupuje po 48  až 72 hodinách a plne sa rozvinie do 2 týždňov. Výsledný efekt pretrváva cca 4 až 9 mesiace po prvej aplikácií.

Komu je zákrok určený 

Pre všetky ženy a mužov, ktorí potrebujú skorigovať asymetriu tváre.

Kontraindikácie

gravidita, dojčenie, zápal v mieste vpichu, vírusové ochorenie, herpes

Nežiadúce účinky

Po vpichu môže niekoľko minút pretrvávať jemné brnenie a začervenanie, poprípade drobná modrinka, ktorá do niekoľko dní vymizne.

Opakovanie

raz za pol roka

Rekonvalescencia

žiadna