Procedúra Liftingu sa v Estetickej medicíne vykonáva neinvazívne, bez chirurgického zákroku a jej výsledok pôsobí prirodzene.

Na tento účel sa používa omladzujúce neinvazívne ošetrenie prístrojom, ktorý pomocou ultrazvukovej hlavice vysiela presne cielené impulzy tepla do hĺbkovej úrovne pokožky. Pokožka reaguje na dodanú energiu a začína tvoriť nový  kolagén, ktorý sa postupne vypne a spevnie.

Prístroj premieta na obrazovku detailný obraz pokožky a to umožňuje  presné cielenie na  požadovanú časť tváre prostredníctvom  presných impulzov tepla do hĺbkovej úrovne pokožky. To zabezpečuje najlepší možný výsledok. Vrchná vrstva pokožky ostáva nedotknutá.

Novo vyprodukovaný vlastný kolagén pleť krásne vypne a vyhladí a tá pôsobí omladene, sviežo a zdravo.

Efekt z tohto ošetrenia ostáva trvalý a je určený pre všetkých,  ktorí uprednostňujú jemnejší zákrok ako chirurgický pri výraznom potlačení známok starnutia.

Pri zákroku sa môže na chvíľu dostaviť nepríjemný pocit kvôli pôsobeniu tepla, ten je však dočasný a znamená, že kolagén sa začal tvoriť.  Ošetrenie možno podstúpiť celoročne a opakovať ho treba približne o 3 až 5 rokov.