Ide o horúcu novinku v oblasti estetickej medicíny. Injekčná aplikácia mezobotoxu nie je zatiaľ na Slovensku veľmi známa a rozšírená. Tento nový trend k nám prichádza zo zahraničia.

Ošetrenie touto metódou znamená aplikáciu zriedeného roztoku botulotoxínu a v kombinácií s mezoterapeutickým roztokom. Mezobotox je aplikovaný do povrchovej vrstvy pokožky, nie do svalov, čím ostáva pôvodná mimika zachovaná.

Dochádza k vyhladeniu jemných vrások, redukcii tvorby mazu a potenia, ako aj zmenšeniu pórov v ošetrenej oblasti. Vďaka mezoterapeutickému roztoku obsahujúcemu rôzne zložky, ako sú kyselina hyaluronová, vitamíny, antioxidanty, minerály, aminokyseliny, peptidy a rastové faktory, sa pleť hydratuje a oživí. Ošetrenie je vhodné kombinovať s aplikáciou botulotoxínu do svalu (napr. na čele, v okolí očí), s klasickou mezoterapiou alebo plazmaterapiou. Používa sa na ošetrenie tváre, krku a dekoltu.

Efekt mezobotoxu je dočasný a pre dosiahnutie dlhodobého efektu je potrebné ho opakovať akonáhle sa linky a vrásky vrátia do ich prirodzeného stavu. Opakovať ho možno najskôr za 3 mesiace. Nástup účinku je behom 4 dní, plne vyvinutý je do 14 dní. Zákrok sa robí celoročne.

Toto ošetrenie vypína vrásky v oblasti tváre aplikáciou riedeného botulotoxínu, ktorý je difúzne aplikovaný do celej oblasti. Pleť na tvári je krásne vypnutá.

Priebeh ošetrenia

lekár pomocou riedenej látky botulotoxín difúzne vypĺňa ochabnutú a vráskavú kožu tváre

Efekt zákroku

tvár je vypnutá a vrásky sú vyplnené

Dĺžka efektu

samotný efekt nastupuje po 48 -72 hodinách

Komu je zákrok určený

pre všetky ženy a mužov, ktorí chcú odstrániť a vyhladiť vrásky na celej tvári

Kontraindikácie

gravidita, dojčenie, zápal v mieste vpichu, vírusové ochorenie, herpes

Nežiadúce účinky

po vpichoch môže niekoľko minút pretrvávať jemné brnenie a začervenanie, poprípade drobná modrinka, ktorá do niekoľko dní vymizne

Opakovanie

1x za 3-8 mesiacov. Pri opakovaných aplikáciách sa efekt botulotoxínu predlžuje až na 9  až 12 mesiacov.

 

Rekonvalescencia

žiadna