Úplne hladká pokožka je niečo, po čom všetci túžime, no len málokto z nás to niekedy má. 

Čo spôsobuje jazvy?

Jazva je spôsobená poškodením dermis, hlbokej vrstvy kože pod povrchom – škrabanec alebo rez, chirurgický rez, akné, hlboká popálenina alebo akákoľvek trauma, ktorá zasahuje hlboko do kože, poškodzuje dermis. Ak sa epitel nedokáže dostatočne regenerovať, aby nahradil všetko poškodené tkanivo, v koži existuje priehlbina, ktorá sa javí ako viditeľná jazva.

Zranenia, ktoré pôsobia len na povrchu kože, nazývanom epidermis, sa pravidelne hoja bez výraznej stopy. Keď vidno  viditeľnú stopu, znamená to, že poranenie bolo dostatočne hlboké na poškodenie epitelu a epitel sa nezregeneroval.

Ako sa dá jazva zlepšiť alebo odstrániť?

Čo je potrebné na korekciu väčšiny viditeľných jaziev, je výťažok nového epitelu, ktorý nahradí stratený epitel a vyplní pokožku. Hlavnou zložkou epitelu je kolagén, a ak je možné vyvolať tvorbu adekvátneho nového kolagénu v epiteli, priehlbina sa vyplní a bude menej viditeľná.

Základom nového procesu je resurf laser  1540 je výťažok nového kolagénu v derme.

Ako funguje laserová medicína tohto typu?

Erbiové laserové lúče Starlux 1540 prenikajú hlboko do epitelu a podporujú rast nového kolagénu v derme. Tento nový kolagén vypĺňa epitel a pokožku pod priehlbinou.

Starlux 1540 je neablačný laser, čo znamená, že pri ošetrení nedochádza k poškodeniu ani odstráneniu povrchu kože. Ihneď po ošetrení je povrch pokožky stále neporušený.

Ako prebieha ošetrenie  Starlux 1540?

Pre pohodlie pacienta sa  nanáša na pokožku znecitlivujúci krém. Rukoväť Starlux 1540 má na konci malý kruh, ktorý sa pritlačí na kožu a laser sa zapne. Po zapnutí motora je cítiť teplo.

Pokožka nie je porušená, takže je po ošetrení iba ružová alebo červená. Bez otvorených rán, bez olupovania kože, bez potreby namáčania alebo obväzov. Ružová môže byť  24 hodín, ale na prekrytie môžete použiť make-up, pretože pokožka je neporušená.

Koľko ošetrení je potrebných?

Budete potrebovať aspoň 4 ošetrenia s odstupom 4-5 týždňov, aby ste dosiahli maximálny výťažok kolagénu a vyplnili pokožku. Ťažké, hlboké rany spôsobené akné alebo chirurgickým zákrokom môžu vyžadovať viac ošetrení na dosiahnutie optimálnych výsledkov.

Kedy sa objaví výsledok?

Prvé dva týždne  sa objaví opuch, ale je len bezprostredným následkom liečby. Nová produkcia kolagénu sa nezačne skôr ako 6 týždňov po ošetrení a korekcia je viditeľná do tretieho mesiaca. Ide o stimuláciu  pokožky k tvorbe nového kolagénu, čo si vyžaduje čas. Neexistuje rýchle riešenie pre okamžité výsledky, dokonca ani po operácii.

Výťažok kolagénu pokračuje šesť mesiacov až rok po poslednom ošetrení.