Estetická metóda, tzv. Spider Web Aesthetic, je nechirurgická metóda liftingu pokožky. Vykonáva sa vplietaním lekárskych nití CHOP do podkožia kože pomocou tenkých ihiel ako pavučiny.  Ide o nechirurgický facelift, omladenie a reformulovanie tvarov pokožky tváre. Tenké línie, vrásky, ovisnutia, ktoré sú spôsobené gravitáciou a vekom, majú tendenciu sa prehlbovať v dôsledku zlých poveternostných podmienok, nezdravých stravovacích návykov a častého priberania a chudnutia. Tieto aspekty práve dokáže upraviť Spider Web technika k vysokej spokojnosti.

Čo je tzv. pavučinová estetika?

Čas, vonkajšie okolnosti, strava, životný štýl  spôsobujú nielen tvorbu vrások na tvári, ale aj ochabnutú pokožku na lícach a krku a oválnu tvár. Zmeny, ktorými tvár prechádza v čase, možno vidieť jasnejšie na svojich starších fotografiách. Technológia Spider Web pomáha riešiť zjavné i potenciálne problémy pleti ako nechirurgická procedúra na omladenie tváre a ako alternatíva k plastickej chirurgii.

Technológia bola vyvinutá renomovaným poskytovateľom nechirurgických estetických zákrokov, doktorom Bulentom Cihantimurom, ktorý je vlastníkom názvu a patentových práv na túto metódu. Nechirurgická metóda je inšpirovaná úžasným tvarom a mechanizmom pavučiny, najsilnejšej a najflexibilnejšej štruktúry v prírode. Pri skúmaní zaujímavého tvaru a štruktúry pavučiny z estetického hľadiska sú pozorované niektoré vlastnosti, ktoré môžu byť pre ľudstvo veľmi užitočné. Dr. Bulent Cihantimur viedie výskum a vývoj metódy od roku 2000 a pôsobí na našej partnerskej klinike.

Hlavný princíp pavučinovej metódy

Polydioxanónové nite, ktoré sa už roky používajú v chirurgii, a tenké ihly na ich umiestnenie pod kožu sa používajú na estetický zákrok Spider Web. Tieto lekárske nite nemajú na telo žiadne vedľajšie účinky a sú pod kožou tkané ako pavučina pomocou veľmi tenkých ihiel. Hlavným princípom estetiky pavučiny, ktorú možno definovať ako nechirurgickú procedúru zdvíhania niťami, je akčný mechanizmus, ktorý opätovne stimuluje tvorbu kolagénu v tele, aby kompenzoval znížený kolagén.

Nite votkané do problematickej oblasti tiež poskytujú silný liftingový efekt. Telo reaguje na vlákna a okamžite začne produkovať biologické fibroblasty, kolagén a elastín. Tým sa zdvojnásobí aj liftingový efekt. Pokožka sa omladí, zreformuje a napne. V tomto sa facelift metódou Spider Web odlišuje od iných metód niťového faceliftu alebo niťového „zavesenia“ tváre.

Prečo je táto metóda veľmi preferovaná?

Spider Web Aesthetic, ktorá v súčasnosti poskytuje najlepšie výsledky medzi nechirurgickými technikami omladzovania tváre, je rýchla a moderná aplikácia, ktorá pacienta nezdrží nadlho v pracovnom procese a nespôsobuje žiadne potenciálne komplikácie ako opuchy a modriny pri chirurgických zákrokoch.

Ľudia, ktorí absolvovali Spider Web, uprednostňujú túto metódu, pretože úspešne dosahuje lifting pleti jednoduchou aplikáciou bez toho, aby prerušil ich spoločenský život a umožnil nalíčenie hneď po zákroku. Pleť sa začína omladzovať ihneď po estetickom zákroku a udržiava si svoj vývoj v závislosti od typu pleti, výživových návykov a veku.

Estetika Spider Web odhaľuje svoje skutočné účinky už od tretieho mesiaca a zachováva mechanizmus účinku v priemere tri roky v závislosti od životného štýlu. Jeho opakovateľná povaha je jedným z dôvodov, prečo ľudia uprednostňujú metódu Spider Web. Istým spôsobom sa dá povedať, že metóda zmrazí vek v čase, keď máte zákrok. Napríklad, ak ste mali pavučinový estetický vzhľad vo veku 30 rokov, stále budete vyzerať ako vo veku 30 rokov, keď budete mať 35 rokov. Opakované aplikácie stimulujú zníženú produkciu kolagénu v dôsledku veku a pomáhajú vám zmraziť váš vek.

Použitie Spider web prípravkov ako Spider Web Mask, Spider Web tinktúra a Spider Web Serum zvyšuje výsledky na najvyššiu úroveň.

Pre koho je metóda určená?

Estetická pavučina je nechirurgická technika, z ktorej môžu mať prospech všetci ľudia – muži i ženy -, ktorí chcú osviežiť svoju tvár a ktorí majú:

 • vrásky na tvári – pery, viečka, pod viečkami
 • ovisnutú kožu na tvári, pod bradou, na lícach, krku
 • vrásky na dolných viečkach a okolo
 • deformáciu okolo pier a úst
 • zjavnú spodnú líniu brady a krku
 • túžbu po omladení a osviežení tváre
 • ochabnutie a deformácie
 • tenkú pokožku s tendenciu k vráskaveniu
 • vrásky okolo očí a pier
 • ovisnutú oblasťou brady a krku
 • chcú povedať „Stop“ času a gravitácii
 • chcú omladiť a osviežiť svoju pokožku
 • majú ochabnutú kožu na vnútorných rukách, nohách, bruchu, prsiach, zadku, genitáliách a iných častiach

Výhody metódy Spider WebAesthetic

 • Je to veľmi účinná aplikácia liftingu tváre vo veľmi krátkom čase
 • Je to opakovateľná aplikácia
 • Podporuje tvorbu kolagénu v pokožke

Je to jednoduchá, spoľahlivá, bezriziková aplikácia bez akýchkoľvek vedľajších účinkov

 • Pacienti necítia žiadnu bolesť
 • Nezahŕňa žiadne stehy, nezostanú žiadne jazvy
 • Hneď po zákroku je možné vrátiť do spoločenského života a dokonca sa môžete nalíčiť
 • Je veľmi účinný na tenké linky a vrásky
 • Používajú sa lekárske nite, ktoré sa časom rozpustia
 • Podporuje tvorbu kolagénu v pokožke
 

Naše telo vytvára okolo umiestnených vlákien CHOP vlastnú kolagénovú sieť. Nite sa rozpustia do 6 mesiacov a spustí sa zdvíhací mechanizmus. Aby sa toto obdobie po estetike Spider Web pozitívne prejavilo na pokožke, je potrebná trpezlivosť. Môžeme Vám odporučiť potraviny a nápoje, ktoré podporia tvorbu kolagénu. (Zelená zelenina, ovocie a zelenina s vitamínom A a C).Omladenie, napnutie a redukciu vrások na pokožke zaznamenáte v krátkom čase.

Spider Web Aesthetic je možné aplikovať na takmer akúkoľvek zdeformovanú časť tela. Cena za Spider Web Aesthetic sa určuje na základe počtu použitých nití. Počet nití je možné určiť po vyšetrení.

Ako to funguje?

Nite aplikované na oblasti kože, ktoré sú ochabnuté, uvoľnené alebo náchylné na deformáciu, urýchľujú produkciu kolagénu a elastínu. Tieto vlákna priľnú k pokožke bez toho, aby spôsobili akékoľvek poškodenie; pokožka sa začne reformovať vo veľmi krátkom čase vďaka zrýchlenej mikrocirkulácii krvi. Telo na tieto vlákna reaguje a utká okolo nich vlastnú biologickú sieť. Nitky sa rozpustia do 6 mesiacov a omladzovanie a pretváranie pokračuje každý deň.

Ako sa metóda aplikuje?

Na oblasť aplikácie sa aplikujú lokálne anestetické krémy. S ohľadom na oblasť sa pod podkožie umiestni stanovený počet nití a utkajú sa ako pavučina.

Od akého veku je metóda vhodná?

Bez ohľadu na pohlavie je Spider Web Aesthetic  možné vykonať vo veku od 30 rokov, keď sa začnú tvoriť prvé nezreteľné línie, a vo vyššom veku, napr. od päťdesiatky, kedy je potrebná korekcia pleti.

Koľko sedení je potrebných?

Počet sedení a ich intervaly závisia od aktuálneho stavu pokožky. V priemere 2 až 3 sedenia pomôžu k maximálnemu zotaveniu pokožky.

Koľko ihiel sa pri zákroku použije?

Počet vpichov sa určuje na základe deformácie kože. Aby sa dosiahol najlepší výsledok, používa sa celkovo 200 vpichov, 100 na pravej a 100 na ľavej časti tváre.

Na ktoré časti tela je metóda vhodná?

Nielen oblasť tváre. Spider Web Aestheticmetóda môže byť vykonaná pre všetky kožné tkanivá, ktoré sú náchylné na ochabnutie alebo uvoľnenie v dôsledku deformácie. Vnútorné stehná, boky a zadok, vnútorná časť paže, žalúdok, prsia a vagína môžu byť reformované pomocou Spider Web Aesthetic.

Spider Web Aesthetic pozostáva z nasledujúcich krokov:

 • Pleť sa pred zákrokom vyčistí.
 • Na kožu sa aplikuje lokálny anestetický krém.
 • Nite sú tkané ako pavučina pod kožou pomocou tenkých ihiel na problematických miestach určených pri vyšetrení.
 • Po umiestnení určeného množstva nití sa pokožka opäť vyčistí a procedúra sa dokončí

V kombinácii s akými zákrokmi môže byť metóda použitá?

Podľa stavu a potrieb pacienta možno pridať botox, výplň alebo metódu prenosu tuku.Túto aplikáciu je možné vykonať aj pred často používanými laserovými zákrokmi. Využitie techniky pavučiny v kombinácii s implantátom a prenosom tuku, ktoré sa používajú aj na procedúry skrášľovania pŕs a zväčšenia zadku, môžu poskytnúť vynikajúce výsledky.

Anestézia

Pri technike pavúčej siete sa vo všeobecnosti lokálna anestézia vykonáva aplikáciou špeciálneho krému na kožu. Avšak v prípadoch, keď je potrebných viac ako 100 nití CHOP, sa uprednostňuje vykonanie pod sedáciou.

Trvanie zákroku

Trvanie sa líši v závislosti od oblasti aplikácie a počtu použitých nití. Celá tvár môže byť dokončená do 10-15 minút, ostatné časti tela môžu byť dokončené v priemere do 20 minút.

Kedy sa možno vráť do práce?

Pacienti sa môžu okamžite vrátiť do svojho spoločenského života bez toho, aby potrebovali odpočinok alebo lôžko a len s použitím mierneho make-upu.

Kedy sa dostavia výsledky?

Rozdiel je možné pozorovať už po aplikácii na jednu stranu tváre počas zákroku. Keďže metóda Spider Web je každodenný proces omladzovania, pacienti môžu každý deň pozorovať obdobie zotavenia a zaznamenať omladenie.

Ako dlho daný stav vydrží?

Po zákroku prichádza obdobie omladenia a zotavenia. Umiestnené lekárske nite zmiznú do šiestich mesiacov. Životnosť metódy sa líši v závislosti od štruktúry pokožky, stravovacích návykov a veku pacienta. Pri zohľadnení faktorov sa pozoruje, že účinok trvá dlhšie ako 3 roky.

Aké sú komplikácie?

Neexistujú žiadne komplikácie. Môžu sa vyskytnúť mierne modriny a opuchy, ale všetky môžu zmiznúť do 3-5 dní alebo sa dajú ľahko prekryť make-upom.