V -Shape je neinvazívny spôsob bez použitia sklapelak získaniu užšej tváre a výraznejších lícnych kostí. Takýto tvar je možné získať aplikáciou botulotoxínu  do žuvacieho svalu, čím sa tvár opticky zúži a zváraznia sa lícne kosti.

Tento zákrok je možné umocniť použitím metódou Contouring sánky a brady s použitím kyseliny hyaluronovej.

Cieľom ľudí, ktorí chcú zmeniť svoj tvar tváre, je často príťažlivá tvár v tvare V. Je to vzhľad, ktorý majú napríklad celebrity ako Kim Kardashian a Angelina Jolie, s výraznými lícnymi kosťami, užším nosovým mostíkom, čeľusťou a čelom. Ale na získanie tohto vzhľadu nie je potrebná operácia! Neinvazívne ošetrenia možno použiť na kontúrovanie tváre tak, aby mala dokonalý tvar V. Tieto ošetrenia sú tiež skvelé, ak si chcete len zachovať súčasné črty tváre.

Prečo ľudia chcú tvár v tvare V?

Tvár v tvare V je ženská, má štíhlu, definovanú čeľusť. Na druhej strane môže byť ťažšie udržať si tento vzhľad–črty tváre sa môžu rýchlo stať nevyváženými, keď dôjde ku starnutiu. Je tiež ťažké získať späť objem v oblastiach, ako sú lícne kosti. Existuje však niekoľko neinvazívnych možností, ktoré poskytujú tvár v tvare V bez skalpela.

Nechirurgické ošetrenia:

Ošetrenie botoxom na zoštíhlenie čeľuste

Pomocou tohto ošetrenia možno natrvalo opticky znížiť veľkosť sánok injekciou botulotoxínu typu A do žuvacieho svalu. To pomôže, aby sánky vyzerali oveľa štíhlejšie a výraznejšie. Je to  jemný spôsob kontúrovania tváre.

Táto liečba sa vykonáva pomocou botoxu na selektívne oslabenie žuvacieho svalu. Tento sval je zodpovedný za žuvanie jedla a zovieranie čeľuste. Keď je tento sval oslabený, výsledkom bude zmenšenie šírky vašej sánok.

Injekcie botoxu pôsobia ako svalový relaxant, čím sa znižuje objem, vďaka ktorému vyzerajú vaše sánky väčšie. Výsledky by je vidieť po 1-2 dňoch a jasný rozdiel asi za dva týždne. Zvyčajne to trvá niekoľko mesiacov, kým bude potrebné uskutočniť ďalšiu liečbu na udržanie jej účinkov, čo sa zvyčajne deje každé 3-4 mesiace v závislosti od konkrétneho pacienta.

Trvanie ošetrenia

Zvyčajne trvá približne 30 minút (v závislosti od toho, koľko botulotoxínu typu A sa aplikuje do každého svalu. Keďže tieto svaly sú veľké, po zákroku možno pociťovať mierne nepohodlie.

Dermalift

Dermalift je ošetrenie, ktoré dokáže pozdvihnúť a osviežiť črty tváre precíznou a účinnou redukciou známok starnutia. Používa botulotoxín typu A na uvoľnenie vrások, redukciu mazových žliaz a kontrolu mastnej pleti, čím vytvára oveľa mladší vzhľad.

To sa vykonáva injekciou malých kvapiek do povrchovej vrstvy kože pomocou jemnej ihly. Tieto kvapôčky obsahujú botulotoxín typu A, ktorý potom začne pôsobiť uvoľnením postihnutých svalov, pričom neovplyvní žiadne iné svaly v tele. To spôsobí, že ošetrená oblasť sa zdá byť mierne „nadvihnutá“, čo poskytne krásny osviežujúci efekt tvári.

Toto ošetrenie netrvá príliš dlho, približne 30 minút. Účinky ošetrenia si možno všimnúť hneď po jeho vykonaní, pretože funguje tak, že uvoľňuje svaly, vďaka ktorým môže sa môže tvár správne uvoľniť a zaguľatiť sa.

Výplň brady

Tvár možno vykontúrovať aj vyhladením záhybov okolo brady. To sa vykonáva pomocou kyseliny hyalurónovej, aby sa oblasť naplnila a získal sa definovaný vzhľad.

Všimnete si, že vaša brada sa stáva hladšou a pevnejšou takmer okamžite po tomto ošetrení, ktoré zvyčajne trvá 6-9 mesiacov, pretože kyselina hyalurónová postupne stráca svoju pevnosť.

Celkovo sú neinvazívne ošetrenia skvelé, ak chcete dosiahnuť tvár v tvare V bez toho, aby ste šli pod nôž!

Priebeh zákroku V-Shape

Tenkou ihlou sa do žuvacieho svalu aplikuje potrebné množstvo botulotoxínu. Pri kombinácii s kyselinou hyalurónovou sa do oblasti brady a sánky aplikuje potrebné množstvo kyseliny hyalurónovej tak, aby sa zvýraznili kontúry tváre a opticky ju zúžili. Celý zákrok je takmer bezbolestný.