Nosovo-ústne vrásky vznikajú z dôvodu ochabovania hornej časti  tváre, keď sa lícne svaly uvoľnia, stratia pružnosť a tlačia na spodnú časť tváre. Sval okolo úst slúži ako podložie na napojenie všetkých ostatných svalov. Vďaka gravitácii, starnutiu a nečinnosti svalov ťažšie lícne svaly padajú nadol cez sval okolo úst, vytvárajú záhyby a línie.

výplňový materiál – kyselina hyaulóronova sa  aplikuje do vybranej časti nosovo-ústneho okolia , čím sa odstránia neželané záhyby a ryhy. Výsledok ošetrenia sa dostaví ihneď.

Dĺžka efektu: približne jeden rok

Komu je zákrok určený: pre klientov, ktorí maju výrazné nosovo-ústne vrásky a potrebujú ich odstrániť.

Nežiadúce účinky: po vpichu môže vzniknúť malý opuch, drobná modrinka, ktorá sa do niekoľkých dní vytratí.

Kyselina hyalurónová

Kyselina hyalurónová sa stala veľmi obľúbenou výplňovou zložkou v estetickej medicíne a nahradila v minulosti používané menej ideálne aj syntetické výplňové materiály. Klienti estetickej medicíny očakávajú najmä prirodzenosť a reverzibilitu ošetrení.

Preto kyselina hyalurónová patrí medzi aktuálne trendy a tvorí súčasť výplňových materiálov, je neživočíšneho pôvodu. Kyselina hyalurónová sa prirodzene nachádza v ľudskom tele a je dôležitou súčasťou kože – zabezpečuje jej pružnosť a odchytáva voľné radikály. Aktuálnym trendom sú jednoznačne vstrebateľné výplňové materiály na báze kyseliny hyalurónovej neživočíšneho pôvodu.

Kyselina hyalurónová je prirodzenou súčasťou ľudského tela a veľmi dôležitou súčasťou kože (zodpovedá za jej napätie, vychytáva voľné kyslíkové radikály). Koži dodáva elasticitu, mladistvý vzhľad a prispieva k  hydratácii a reparačným procesom.

Počas starnutia sa znižuje produkcia kyseliny hyalúronovej, čím sa stav pokožky zhoršuje. Výsledkom je menej pružná koža, ochabnutie, pribúdanie vrások…

Vypĺňanie vrások kyselinou hyalurónovou je jedným z najefektívnejších a najbezpečnejších prístupov v súčasnej dobe, lebo telo veľmi dobre prijíma túto zložku. Aplikovanie kyseliny hyalurónovej je skoro nebolestivé a bezpečné v porovnaní s plastickou chirurgiou a jej zásahmi. Ďalšou výhodou je instantný výsledok.  

Využitie kyseliny hyalurónovej

 • modelácia ústnych kútikov
 • korekcia jemných vrások výplňovým materiálom
 • korekcia radiálnych vrások okolo úst, tzv. fajčiarskych
 • korekcia asymetrie a jaziev
 • korekcia stredne hlbokých a hlbokých vrások
 • zväčšenie objemu a modelácia pier
 • korekcia siluety sánky, vrások krku, dekoltu
 • korekcia nosa
 • úprava kruhov pod očami
 • modelovanie tváre
 • modelovanie rúk – hydratácia a revitalizácia

Priebeh ošetrenia 

Aplikácia sa vykonáva s lokálnym znecitlivením, aplikáciou krémov s obsahom lokálneho anestetika. Miesto aplikácie je dezinfikované a výplňový materiál je pod kontrolou lekára aplikovaný v potrebnom množstve tak , aby vyplnil vrásky.

Ošetrenie je krátke, trvá približne 15 minút a nie je potrebná práceneschopnosť. Miesto je po zákroku nejaký čas, začervenané, môže sa objaviť opuch či modriny. Do troch dní všetky prípadné nepríjemnosti odznejú.

Po aplikácii trvá účinok polroka až roka, niekedy vydrží aj viac. To záleží od kvality aplikovaného prípravku, miesta aplikovania, individuálnej mimiky tváre a iných faktorov.

Prípravky aplikované do rýh pri nose a ústach zvyknú vydržať dlhšie v porovnaní napríklad s aplikáciou do pier, nakoľko tam dochádza s rýchlejšiemu prirodzenému odbúraniu prípravku.

U klientov so živou mimikou, tých, ktorí fajčia, majú vo zvyku žuť žuvačku a podobne sa materiál odbúrava rýchlejšie. Pri postupnom odbúravaní materiálu je možné proces zopakovať a materiál doplniť.