S vekom naša pokožka produkuje menej kolagénu a dermálna vrstva sa stenčuje a stráca elasticitu. Tieto faktory vedú k postupnému ochabnutiu a vráskam pokožky.

S vekom naša pokožka produkuje menej kolagénu a dermálna vrstva sa stenčuje a stráca elasticitu. Tieto faktory vedú k postupnému ochabnutiu a vráskam pokožky.

Robí to tak, že premieňa elektrickú energiu na plynný dvojatómový molekulárny dusík a prenáša tento energizovaný plyn na povrch pokožky zhora bez fyzického kontaktu. Keď plazma zasiahne pokožku, vyparí tekutinu v pokožke v mieste kontaktu a spôsobí mikrotraumu epidermálnej (vrchnej) vrstvy pokožky, pričom súčasne zahrieva a narušuje hlbšiu dermálnu štruktúru prostredníctvom tepelného vedenia.

Okolitá pokožka sa okolo nej napína, čo spôsobuje zmršťovanie a zdvíhanie počas procesu vyparovania vrstiev pokožky plazmou (prostredníctvom zahrievania, fragmentácie a odparovania). Drobné hnedé škvrnky viditeľné po ošetrení sa odlupujú do 5-7 dní a odhaľujú pod nimi novú pokožku. Kožné fibroblasty sú zaneprázdnené produkciou kolagénu a elastínu, čo poskytuje ďalšie spevnenie. Účinky sú viditeľné okamžite, s plnými výsledkami po dvoch týždňoch až mesiaci.

Na minimalizáciu nepohodlia počas zákroku možno použiť znecitlivujúci krém. Vedľajšie účinky sú minimálne a komplikácie sú zriedkavé.

Niekoľko dní po ošetrení okolo očí môže dôjsť k opuchu. V prípade potreby je možné vykonať ďalší postup 6-8 týždňov po prvom.

Ideálne pre nasledujúce podmienky:

Vrásky okolo úst– „ryhy úsmevu“

Jazvy po akné – stopy po akné a jazvy sa dajú vyhladiť

Kohútie stopy – linky okolo očí môžu byť zjemnené

Čelo – línie môžu byť zjemnené

Čeľuste/línia čeľuste – kožu je možné napnúť, aby sa zlepšili kontúry

Vrásky na brade – záhyby od kútikov úst po bradu

Nosové labiálne ryhy – strany nosa po okraj úst

dekolt – možno použiť na utiahnutie „morčacieho krku“

Fajčiarske línie – zvislé vrásky okolo úst, do ktorých sa dostáva rúž

Strie – zvýšenie obsahu kolagénu zlepšuje vzhľad

Horné a dolné viečka – vačky a previsy