Mezoterapia je neinvazívna a nechirurgická kozmetická procedúra obnovy vlasov, ktorá si neustále získava na popularite.

Technológia, ktorá je základom liečby, je založená na pochopení, že väčšina problémov s vypadávaním vlasov je výsledkom nedostatku vhodných živín, zníženého prekrvenia pokožky hlavy a hormonálnej nerovnováhy okolo vlasového folikulu.

Pri ošetrení obnovy vlasov sa do pokožky hlavy vstrekuje mezoterapeutický roztok. Ide o špeciálnu kombináciu špecifických zložiek, minerálov, aminokyselín, vitamínov, nukleových kyselín a koenzýmov, ktoré sú prispôsobené jedinečným požiadavkám pacienta.

Mezoterapia je účinným ošetrením proti vypadávaniu vlasov. Priamo do vlasovej pokožky sa aplikujú mikroinjekcie obsahujúce bohatú zmes vitamínov, minerálov, stopových prvkov a ďalších účinných látok. Pomocou tejto metódy dochádza k revitalizácii, vyživeniu a prekrveniu pokožky, čo má za následok obmedzenie vypadávania vlasov.

 

Pri  mezoterapii vlasovej pokožky sa do kože prednostne aplikujú polyvitamínové prípravky. Zámerom je stimulácia mitochondrií, teda bunkových organel, zodpovedných za správny chod bunky. Mitochondrie sú zdrojom energie pre bunku. Zákrok nie je bolestivý, mikro vpichy sú lokalizované do najvrchnejšej časti kože.

Podľa stavu vypadávania vlasov sa odporúča aplikovať injekcie  2-4 krát v  intervaloch 2-3 týždne. Neskôr stačí udržiavacia liečba jedenkrát ročne. Ideálny efekt sa dosiahne po viacerých opakovaniach  a potom udržiavacou terapiou každých 6 mesiacov. Po zákroku je koža začervenaná a sú na nej drobné známky po vpichoch. 

Mezoterapia je  jednou z najpopulárnejších metód pri riešení problémov pokožky. Možno ňou  dosiahnuť omladenie pokožky na tvári, krku, dekoltu a tiež na chrbte ruky. Vďaka mezoterapii sa zvyšuje cirkulácia krvi a lymfym čím sa výrazne podporuje schopnosť pokožky regenerovať sa.

Prelomová technológia

Ošetrenie je veľmi bezpečné a v podstate bezbolestné bez potreby lokálnej anestézie alebo preväzu na kožu.

Mezoterapia sa už desaťročia používa na úspešné obnovenie lesku a objemu rednúcich vlasov.

Povrchové mikroinjekcie sa zavádzajú tesne pod epidermálnu vrstvu pokožky do príslušných tkanív, aby stimulovali vrstvu mezodermu v koži, ktorá leží v hĺbke asi 1 mm pod povrchom. To podporuje prirodzenú regeneráciu vlasov a proces proliferácie.

Mezoterapia využíva dvojaký proces, ktorý využíva chemickú aj mechanickú stimuláciu postihnutej oblasti.

Mechanické pôsobenie

Ihla použitá na podanie roztoku vytvára mikroperforácie v postihnutom tkanive. To vyvoláva proces hojenia, pri ktorom sa tvorí kolagén a elastín. Tieto látky sú dva stavebné kamene v tkanive, ktoré sú životne dôležité pre tvorbu zdravej pokožky a vlasov.

Chemické pôsobenie

Aktívne zložky podávané mikroinjekciou stimulujú vhodnú odpoveď v mezoderme podľa liečeného stavu. Roztok vstreknutý do mezodermovej vrstvy pokožky obsahuje aktívne zložky, ktoré spolupracujú pri stimulácii rastu vlasov, zlepšení krvného obehu, neutralizácii prebytočného DHT, znížením zápalu, stimuláciou produkcie kolagénu a zvýšením veľkosti folikulov, aby sa zastavilo vypadávanie vlasov.

Koža poskytuje systém s časovým uvoľňovaním, ktorý uvoľňuje roztok na požadovanú oblasť.