Dodnes sa na zahusťovanie penisu používalo mnoho rôznych techník a výplňových materiálov. Niektoré z použitých techník alebo použité materiály neboli trvalé a niektoré z nich spôsobili defekty v penise. Z tohto dôvodu sa skôr uplatňujú metódy „Fat Transfer“ a „Allograft“, ktoré sú akceptované súčasnou literatúrou. Okrem toho možno zhrubnutie penisu a predĺženie penisu vykonať spoločne bez akýchkoľvek problémov počas chirurgického zákroku.

Aloštep – Je to proces zväčšenia hrúbky penisu pomocou ľudskej bezbunkovej dermy. Dermálny štep sa umiestni na driek penisu cez suprapubický 3 cm rez. Použitý aloštep je bezpečný, biokompatibilný produkt. Štep s prirodzeným kolagénom a elastínom zachovanou textúrou pokožky je neantigénny.

Najdôležitejšou vlastnosťou je, že sa neabsorbuje a nespôsobuje deformácie penisu, aké sa vyskytujú pri iných výplňových materiáloch. Proces aplikácie a hojenia je podobný ako pri iných výplňových materiáloch.

Prenos tuku – Patrí medzi najpoužívanejšie metódy na zväčšenie hrúbky penisu. Rovnakým postupom je možné dosiahnuť zhrubnutie penisu (obvod) aj zväčšenie penisu (predĺženie). Operácia sa robí tak, že sa vezme vlastný tuk, spracuje sa a prenesie sa do oblasti penisu. Tuk sa často odstraňuje z brucha alebo stehna liposukciou. Tuk sa potom odstredí, prefiltruje, aby sa tukové bunky izolovali a zbavili sa ďalších nepotrebných zložiek.

Tuk sa potom vstrekuje okolo drieku penisu pomocou špeciálnych injekčných techní. Keďže bunky na prenos tuku sa získavajú z vlastného tela pacienta, nehrozí riziko alergických reakcií. Je to opakovateľná aplikácia.