Zväčšenie penisu je chirurgický zákrok zameraný na zlepšenie funkčnosti alebo estetického vzhľadu orgánu. Doposiaľ sa uskutočnilo množstvo prieskumov o veľkosti penisu a väčšina žien odpovedala, že veľkosť penisu nie je taká dôležitá. Muži sa však mimoriadne zaujímajú o veľkosť a zdôrazňujú, že keď sú nahí, cítia sa nedostatočne ohľadom penisu. ktorý nie je dostatočne hrubý alebo dlhý.

V dôsledku pokroku v lekárskej vede ponúka estetika penisu rôzne možnosti liečby na zväčšenie veľkosti penisu.

Keď sa pozrieme na normálnu anatomickú stavbu penisu, zistíme, že približne jedna tretina penisu je v tele. Základom operácií na predĺženie penisu je vystrčenie tejto vnútornej časti. Pri tomto chirurgickom zákroku sa neporuší integrita penisu, čo sa v skutočnosti robí, je posunutie existujúceho okolitého tkaniva k základni a odhalenie penisu. Pri tejto operácii, ktorú možno nazvať ako zväčšenie penisu alebo predĺženie penisu, sa preruší závesná väzba penisu a retropubické tuky sa odstránia aplikáciou liposukcie. Cieľom je odstrániť stvrdnuté tkanivo penisu zvnútra tela.

Existuje mnoho faktorov, ktoré spôsobujú erekciu penisu. Závesné väzivo iba zaisťuje, že penis je v priemere a na úrovni panvy. Keď sa pri chirurgickom zákroku na predĺženie penisu vykoná dostatok zárezov väziva, penis sa predĺži, keď sa uvoľní, ale nemá žiadne problémy súvisiace s padaním. Pri operácii predĺženia penisu sa prereže 80 % závesného väzu.

Touto modernou technikou, bez prerušenia spojenia penisu s panvou, zaisťujúc dostatočné pripútanie, zaisťujeme, že pacient nestratí schopnosť ovládať penis počas pohlavného styku. Rovnako tak nie je problém s časom erekcie. Po operácii predĺženia penisu dochádza k predĺženiu penisu o 2 až 3 cm. Operáciu predĺženia penisu, ktorá je trvalou operáciou, nie je možné opakovať.