Schudli ste, ale čo sa stalo s vašou pokožkou?

Ak patríte medzi tisícky ľudí, ktorí extrémne schudli, gratulujeme vám. Je to  úžasné, teraz ste štíhli! Roky, ktoré ste sa trápili a boli ste nešťastní z neúspešných diét, sú preč. Je však možné, že ste sa aj napriek tomu ešte nedostali k uspokojujúcemu zovňajšku. Po schudnutí často koža ovisne a nekopíruje siluetu nového tela. Tento jav sa nedá svojpomocne odstrániť, je potrebné riešiť situáciu chirurgicky. 

Možno ste podstúpili operáciu na zmenšenie žalúdka, na zníženie hmotnosti alebo ste práve uspeli v diéte; v oboch prípadoch je zrejmé, že máte nové telo a nový život. ovisnutie a strata tvaru vytvárajú nový problém.

Tisícky ľudí trpia takýmito problémami po schudnutí a našťastie operácia tvarovania postavy pomáha dodať vášmu telu prirodzenejší vzhľad.

Podľa výskumov je známe, že toto ochabnutie kože je problém, ktorý majú 4 z 5 pacientov po operácii na chudnutie. Najrozšírenejšie oblasti sú brucho, prsia, paže, vnútorná strana stehien, chrbát, horná časť kolien a tvár.

Možnosti obrysu tela po strate hmotnosti

V závislosti od toho, koľko schudnete a kde máte prebytočnú kožu, môžete absolvovať jeden alebo viacero nasledujúcich zákrokov: 

  • Estetika tváre
  • Estetika pŕs
  • Liposkulptúra
  • Zdvíhanie brucha
  • Estetika paží
  • Estetika nôh
  • Estetika zadku
  • Estetika chrbta

Postbariatrické procedúry

Pre koho je vhodná operácia tvarovania postavy

Jedinci, ktorí výrazne schudli po bariatrickej operácii, diéte alebo tehotenstve a ktorých telo má výrazne ochabnutú a prebytočnú kožu, môžu podstúpiť operáciu tvarovania tela.

Chudnutie je proces a telo a tvár, ktoré v dôsledku tohto procesu prešli deformáciou, môžu byť neestetické. Operáciu formovania postavy je potom potrebné zaradiť do plánovania chudnutia a vnímať ju ako neoddeliteľnú súčasť tohto procesu.

Nadmerná a ochabnutá pokožka môže spôsobiť nielen estetické starosti, ale aj zdravotné problémy, pravdepodobne spôsobené kožnými infekciami. Estetická chirurgia po chudnutí je dokonalým riešením pre každého, kto chce z tela odstrániť uvoľnenú, prebytočnú a nevzhľadnú  kožu.

Procedúry na formovanie postavy, operácie na chudnutie, tehotenstvo alebo diéty a chudnutie cvičením vám pomôžu dosiahnuť želaný výsledok.

Prečo by som mal podstúpiť operáciu tvarovania postavy?

 Operácie, ktoré sa aplikujú na odstránenie prebytočnej kože a ochabnutia, obsahujú rôzne chirurgické možnosti. Tieto procedúry sú navrhnuté tak, aby zjemnili telo pacientov po chirurgickom zákroku na zníženie hmotnosti, alebo po schudnutí upravili zdeformované obrysové línie a pomohli im užívať si každodenné aktivity.

Možnosti formovania postavy po schudnutí

 Po schudnutí vieme rozdeliť deformačné body celého tela na dve časti : tvár a telo. Po schudnutí sa estetika tváre a operácie tvarovania postavy líšia od klasických operácií tváre a tela.

Najdôležitejším rozdielom je odstraňovanie pokožky, ktorá sa pri odstraňovaní tuku nezmršťuje a zostáva ako nadmerná časť tela.

Galéria - Pred a Po