Lifting brucha nielenže odstraňuje prebytočnú, ochabnutú, popraskanú kožu, ale opravuje aj brušné svaly zvnútra. Vykonáva sa na línii cisárskeho rezu. Dĺžka rezu sa líši podľa množstva prebytočnej kože. Svalstvo brucha sa opäť napína, vytvára sa nová estetika pupku, napätá línia tela, tenší pás a bruško. Kožné problémy spôsobené ochabnutím a prebytočnou kožou odznejú.

Ovplyvní prírastok hmotnosti výsledky úpravy brucha?

 Operácia liftingu brucha síce zabezpečí pevnejšie a plochejšie brucho, no neznamená to, že v budúcnosti zaručí súčasný vynovený stav. Je dôležité dodržiavať zdravú výživu a pravidelné cvičenie.

Môžem otehotnieť po liftingu brucha?

Ak plánujete otehotnieť, odporúčame odložiť operáciu liftingu brucha, pretože tehotenstvo môže opäť narušiť pokožku a svaly a neutralizovať výsledky, ktoré dosiahnete po liftingu brucha. Ak ste tehotná, predchádzajúca operácia brušného liftingu nijak neovplyvní zdravie vášho dieťaťa a nesťaží váš pôrod.

V akom veku je vhodné absolvovať zákrok abdominoplastiky ?

Abdominoplastika nemá žiadne vekové obmedzenie. Túto operáciu môže podstúpiť ktokoľvek po dosiahnutí veku 18 rokov.

Môžem nosiť bikiny po liftingu brucha?

Väčšina obezitológov bola svedkom toho, že najväčším želaním pacientiek po schudnutí je nosiť bikiny. Je pravdepodobné, že stopa po operácii zdvihnutia brucha zostane pod líniou spodnej bielizne. Okrem toho budete mať hladšie a vyrysovanejšie telo, vďaka ktorému sa budete lepšie cítiť pri bazéne alebo na pláži.

Ako dlho musím korzet nosiť?

To bude úplne závisieť od vašich potrieb a odporúčania vášho lekára. Niektorí pacienti môžu prestať nosiť po dvoch týždňoch, zatiaľ čo iní by ho mali používať až osem týždňov po operácii.

Ako dlho po operácii môžem podstúpiť operáciu Abdomen Lifting?

Dvíhanie brucha odporúčame absolvovať po dosiahnutí ideálnej hmotnosti a jej udržaní aspoň 2 mesiace. V niektorých prípadoch však môže byť operácia vykonaná pred dokončením procesu chudnutia v prípadoch nadmerného ochabnutia brucha.

Mám extrémne viditeľné zvrásnenia na bruchu budú preč s Abdominoplastikou?

Áno, budú. Budete tiež oslobodení od všetkých prasklín v koži.