Ide o rovnakú intervenciu ako pri Brachioplastike. Po výraznom úbytku hmotnosti sa odstráni prebytočná ochabnutá časť kože a získa sa hladký tvar nôh. Okrem toho sa týmto chirurgickým zákrokom dá upraviť aj nadmerná koža prepadajúca cez kolenný kĺb.

Aké sú alternatívy pre estetiku nôh?

Rovnako ako pri iných procedúrach pretvarovania tela vykonávaných po bariatrickej chirurgii s cieľom upraviť estetiku nôh , odstrániťprebytočnú kožu a obnoviť ochabnuté časti , aj liposkultúra môže byť vhodným riešením. Tá sa však realizuje najmä, pri ukladaní tuku. tak, ako sú.

Operácia liftingu na nohách sa môže kombinovať aj s inými chirurgickými zákrokmi ako napríklad Abdominálny lifting (abdominoplastika). Váš lekár rozhodne, s akým postupom sa môže kombinovať. Plánovanie prípadných viacerých zákrokov sa vykonáva s ohľadom na vaše pohodlie.

Je Lifting nôh dočasným riešením?

Nie. Ak budete venovať pozornosť svojej a životnému štýlu, budete mať vzhľad, ktorý vás bude sprevádzať po zvyšok vášho života. Nezabúdajte však na prirodzené pôsobenie starnutia.

Ako dlho trvá zákrok liftingu nôh?

Vo všeobecnosti estetické zákroky nôh trvajú dve až tri hodiny a robí sa v celkovej anestézii.

Aká by mala byť telesná váha, aby bolo vhodné absolvovať lifting nôh?

Rovnako ako pri iných operáciách na úpravu postavy po chudnutí je dôležité, aby ste dosiahli svoju ideálnu hmotnosť a mali by ste si ju udržať, pretože tento postup sa zameriava najmä na ovisnutú kožu a mäkké tkanivá.

Môžno po operácii sedieť a chodiť?

Je vhodné realizovať krátke prechádzky hneď po estetickej operácii nôh, pretože to je kľúčové pre zachovanie funkčnosti obehového systému a zníženie edémov. Po zákroku možno sedieť v najpohodlnejšej polohe bez poškodenia stehov.