Gluteálna oblasť je jednou z najčastejších oblastí vyžadujúcich pretvarovanie po strate hmotnosti. Dosahuje sa to prenosom tukových tkanív zozbieraných z inej časti tela do oblasti zadku. Preto sa môžete zbaviť ukladania tuku v inej oblasti a mať vyrysované, pevné a zaoblené boky a zadok.

Existuje určitý váhový limit na to, aby ste mohli absolvovať estetický zákrok brazílskeho zadku. Tento postup je možné vykonať, pokiaľ máte požadovaný pomer tuku na tele. Ak nemáte dostatočné množstvo tuku, možno zvážiť výplňový materiál.

Z ktorých častí tela sa môže odobrať tuk pre estetiku zadku?

Tuk sa môže odobrať z nôh, brucha a dokonca aj z oblasti pása a vstrekovať si ho do zadku.

Možno na prenos tuku použiť tukové tkanivá inej osoby?

Nie. Estetika brazílskeho zadku sa vykonáva iba pomocou vlastného tukového tkaniva pacienta. Ak sa prenesú tukové tkanivá inej osoby, telo bude na tieto tkanivá reagovať ako na cudzie telesá a nebude ich absorbovať.

Za aký dlhý čas bude vidieť výsledky?

Estetika brazílskeho zadku môže trvať niekoľko mesiacov, kým sa miesto zákroku dostane do rovnováhy. Počas tohto obdobia, najmä ak v prvých týždňoch po operácii vyvíjate akýkoľvek tlak na oblasť bokov, môže dôjsť k opätovnému vstrebaniu a degradácii niektorých prenesených tukových buniek. Po úplnom zotavení sa výsledky udržia mnoho rokov za predpokladu, že sa vyhnete výrazným výkyvom hmotnosti a budete udržiavať zdravý životný štýl. Použitie transferu tuku spolu s kmeňovými bunkami zaručuje ešte dlhšiu trvácnosť.

Kedy je možné vrátiť sa do práce?

Odporúča sa jeden týždeň až desať dní ležať na boku a približne týždeň po zákroku je možné vrátiť sa do práce.