Tento zákrok je zásahom do zostávajúcich tukových tkanív pre vytvorenie krajších kontúr z estetického hľadiska. Kontúrovanie sa robí najmä na bokoch, stehnách a brušnej oblasti, čo vám umožní mať tenší pás, zakrivenejšiu líniu a dokonca aj oblasť brucha so svalnatým prejavom.

Môže liposkulptúra ​​liečiť obezitu?

Nie. Vhodný kandidát na liposkulptúru by mal byť blízko ideálnej hmotnosti alebo by mal mať ideálnu hmotnosť. Toto nie je postup na chudnutie. Aplikuje sa po schudnutí, aby sa dosiahla lepšia kontúra. Liposkulptúra​​je určená na odstránenie tukových usadenín, ktoré nereagujú na diétu a cvičenie. Počas tejto kúry možno odstrániť maximálne 5-6 litrov tuku. Nadmerné ukladanie tuku môže spôsobiť nestabilitu tekutín a vážne komplikácie.

Po zákroku je vhodné nosiť sťahujúci odev na obdobie približne 6 týždňov.

Sú výsledky liposkulptúry trvalé?

Liposkulptúra​​ natrvalo neodstráni tukové bunky, ani nezabráni budúcemu priberaniu. Ak v budúcnosti priberiete, tukové bunky sa budú pravdepodobne hromadiť v inej oblasti.

Zanecháva liposkulptúra stopy?

Áno, po liposkulptúre zostane jazva, ale bude veľmi malá, fyziologicky sa umiestňuje na vhodné miesto. Väčšina pacientov po určitom čase tieto znamienka na tele nenájde, a preto nepociťujú žiadne nepohodlie.

Fajčenie po liposkulptúre

Fajčenie brzdí tok kyslíka v tele, čo predlžuje proces hojenia. V niektorých prípadoch môže spôsobiť vážne komplikácie. Skúste v tomto období prestať fajčiť.

Návrat do bežného života

Dĺžka zotavenia sa u každého pacienta líši, ale vo všeobecnosti je vrátiť do práce dva až štyri dni po ošetrení liposkulptúrou. Presné trvanie bude závisieť od oblasti zákroku, a od prirodzeného procesu obnovy vášho tela.

Vybrať si zákroky na napnutie kože alebo liposkulptúru?

Jediným spôsobom, ako určiť pre vás najvhodnejší postup, je vyšetrenie u skúsených estetických chirurgov. Ak máte ochabnutú, ochabnutú kožu, pri oslabených svaloch bude vhodná strečingová operácia.

Ak však máte zdravú pokožku, ktorá sa drží prirodzených kontúr vášho tela, tak zrejme jediným spôsobom, ako určiť pre vás najvhodnejší postup, bude vyšetrenie.