Prenos tuku je druh systému vstrekovania tuku, ktorý aplikujeme pacientkám, ktoré sa sťažujú na plnosť, povrch a veľkosť svojich prsníkov.

Najmä v dôsledku gravitácie a dojčenia môžu prsia ochabovať alebo stratiť pevnosť. Niektoré ženy nemajú prsia v požadovanej veľkosti. Hoci si väčšina pacientiek myslí, že sa to dá vyriešiť len zväčšením pŕs prostredníctvom silikónov, v skutočnosti je možné naplniť prsia tukovou injekciou.

Niektoré ženy uprednostňujú prirodzenejšiu metódu pred aplikáciou implantátov chirurgickým zákrokom.

Aplikácia prenosu tuku do dotknutej oblasti ponúka v tomto ohľade mimoriadne prirodzené a organické riešenie. Telesný tuk je extrahovaný z akejkoľvek oblasti tuku. Po obohatení o kmeňové bunky sa vstrekne do oblasti pŕs. Týmto stavom sa pacientky zbavia regionálneho tuku a dostanú skvelú formu, ktorú chcú pre svoje prsia.

Injekcie tuku však nemusia byť vhodné pre tých, ktorí majú problémy s nadmerným poklesom prsníkov alebo ktorí chcú dosiahnuť o 3-4 čísla väčšiu veľkosť.

Pre prsia nie je tak dôležitá veľkosť, ale vitalita, preto chceme zdôrazniť, že namiesto veľkosti musí byť dôležitá vitalita a zdravie prsníkov a že akýkoľvek opačný stav môže byť odstránený aplikáciou tuku.

Pre koho je aplikácia tukom do prsníkov vhodná?

 • Dámy bez nadmerného ochabnutia prsníkov
 • Dámy bez asymetrie v prsiach
 • Dámy, ktorí chcú dodať svojim prsiam vitalitu
 • Dámy, ktorí hľadajú určité zväčšenie prsníkov
 • Dámy, ktorí chcú mať prsia estetické bez jaziev po rezoch
 • Dámy, ktorí sa chcú zbaviť svojho regionálneho tuku v rámci tej istej operácie
 • Dámy, ktorí nechcú mať vo svojom tele žiadne cudzie materiály
 • Dámy, ktorí chcú rýchlejšie obdobie zotavenia

 

Na prenos tuku do prsníkov sú vhodné kandidátky, ktoré spĺňajú všetky tieto kritériá. Tento zákrok, ktorý nezahŕňa potenciálne riziká konvenčnej operácie zväčšenia pŕs, je pre telo menej stresujúci, má veľmi krátku dobu rekonvalescencie a poskytuje najjednoduchšie, no zároveň najprirodzenejšie výsledky.

Ako prebieha prenos tuku do prsníkov?

Prenos tuku do prsníkov sa vykonáva prípravou tekutiny bohatej na kmeňové bunky pomocou vlastného tuku pacientky odobratím z regionálnych usadenín a jeho vstreknutím do prsníkov.

Jeden z našich lekárov vykonáva metódu CihantimurFat Transfer –  metóda, ktorú vyvinul a zaviedol do svetovej medicínskej literatúry. Metóda CihantimurFat Transfer má inú vlastnosť ako bežné tukové injekcie.

Tuk je extrahovaný z regionálnych tukových usadenín pacientky a prenesený do súvisiacej oblasti udržiavaním „nažive“ bez kontaktu so vzduchom prostredníctvom uzavretej lipokidovej techniky. Takto prenesený tuk naďalej žije v oblasti prenosu dlhší čas a v hustejšom zložení.

Prsia nadobudnú veľkosť a hustotu o 2 košíky. Ak ochabnutie prsníkov nie je nadmerné, možno zvážiť aj estetický lifting Spider Web Aesthetic (o metóde nájdete bližšie informácie v sekcii Estetická medicína) alebo zdvihnutie prsníkov. Ak sa neplánuje chirurgické zdvihnutie prsníkov, všetky ostatné operácie sa vykonávajú bez rezu. Injekcia tuku sa vykonáva cez mikro vstupy a Spider Web Aesthetic sa aplikuje umiestnením nití pod kožu pomocou tenkých ihiel.

Prenos tuku do prsníkov nemá žiadne vedľajšie účinky. Keďže zákrok prebieha najprirodzenejším spôsobom s použitím injekcie tuku a kmeňových buniek pripravených z vlastného tela pacientky, v porovnaní s inými metódami zväčšenia pŕs dosahujeme tie najzdravšie a najprirodzenejšie výsledky.

Zákrok nespôsobuje žiadnu stratu citlivosti v bradavkách. Neblokuje dojčenie. Keďže postup sa vykonáva prenosom živých buniek do štruktúry bohatej na kmeňové bunky, problém s rozpúšťaním spojeným s konvenčným vstrekovaním tuku nespôsobuje problém. Dámy, podstúpia toto ošetrenie, si zachovávajú novú veľkosť prsníkov po zvyšok života.

Výhody prenosu tuku do poprsia

 • Ide o postup bez incízie (rezu), ktorý sa vykonáva pomocou mikro vstupov.
 • Tuk, ktorý sa má preniesť, je extrahovaný z pacientkiných regionálnych tukových zásob, čím sa čiastočne eliminuje aj regionálny problém s tukom.
 • Vitalita a omladenie
 • Doba zotavenia je výrazne krátka