Zdvíhanie prsníkov

 Operácie na zdvihnutie prsníkov sú chirurgické zákroky, ktoré poskytujú riešenia pre ochabnuté prsia. Ovisnuté prsníky sa väčšinou vyskytujú v dôsledku deformácie spôsobenej dojčením, vplyvom gravitácie v čase alebo častým cyklom priberania a chudnutia. Okrem toho sa môže v ranom veku objaviť ochabnutie nedostatočne vyvinutých prsníkov.

Tenké línie, ktoré vznikajú vplyvom gravitácie a veku, majú tendenciu sa prehlbovať kvôli nezdravým stravovacím návykom a častému priberaniu a chudnutiu. Keďže ovisnuté prsia bránia ženám nosiť oblečenie, ako sa im zachce, poškodzuje to  ich sebavedomie.

K deformácii prsníkov, ktoré určujú estetickú oblasť dekoltu, dochádza nielen pri poklesnutých prsiach, ale aj v oblasti zväčšených dvorcov v dôsledku hormonálnych výkyvov. Ovisnuté prsia tiež spôsobujú podráždenie podkožnej štruktúry kože, ako aj kožné problémy v dôsledku trenia. Odporúča sa, aby sa po dojčení zvážila operácia zväčšenia prsníkov, aby sa predišlo opätovnej strate formy.

Často sa tiež uprednostňuje vykonávanie liftingových operácií v kombinácii so zväčšením prsníkov, pretože koža prekrývajúca objemovo problematické prsné tkanivo vytvára ochabnutý vzhľad. V skutočnosti došlo k zmenšeniu prsného tkaniva a pokožka sa tomuto novému malému objemu neprispôsobila.

 Prebytočnú kožu je možné odstrániť operáciou prsníkov. Avšak samotná estetika pŕs nemôže dať prsiam objem. V takýchto prípadoch nebude stačiť estetika pŕs, takže je vhodné v prospech krásneho vzhľadu možno použiť aj iné estetické ošetrenia. Na zväčšenie objemu pŕs je potrebné vykonať vpich tuku alebo silikónový implantát

Kto môže podstúpiť operáciu zdvihnutia prsníka?

  • Ženy, ktoré majú po dojčení problémy s prsníkmi
  • Prsia s nedostatočne vyvinutým poprsím
  • Ženy s ovisnutými prsiami v dôsledku častého priberania a chudnutia
  • Ženy s ovisnutými prsiami v dôsledku veku a gravitácie
  • Neideálna oblasť dvorca
  • Ženy s problémami so sebavedomím kvôli ovisnutým prsiam
  • Ženy, ktoré kvôli ovisnutým prsiam nemôžu nosiť oblečenie, aké chcú

 

Tie dámy, ktorí plánujú estetické zdvihnutie pŕs, majú často jeden alebo viac charakteristík, ktoré sme uviedli vyššie. Modernými a inovatívnymi technikami, ktoré používame, poskytujeme kandidátom estetického vzhľadu prsníka mimoriadne pohodlné procesy hojenia, ktoré im umožňujú dosiahnuť požadovaný obraz prsníka.

Ako sa vykonáva operácia zdvihnutia prsníkov?

Zdvihnutie prsníkov sa často vykonáva súčasne so zväčšením alebo zmenšením prsníkov. Počas predbežného vyšetrenia sa ujasní, či použiť implantát, injekcie tuku alebo len lifting prsníkov podľa predstáv pacientiek.

Vyšetrí sa stav prsného tkaniva a nadbytok kože a naplánuje sa operácia. Operácia podvihnutia prsníkov v celkovej anestézii začína predovšetkým zmenšením oblasti dvorca. Rez sa robí pomocou vertikálneho bezjazvového centrálneho pedikula. Potom sa s kožou a podkladovým tkanivom prsníka zaobchádza oddelene. Vzhľadom na možnosť dojčenia v budúcnosti sa prsné tkanivo upraví a narovná, forma sa obnoví. Koža prsníka  je následne uzavretá ako voľná alebo napnutá v závislosti od novej vnútornej štruktúry.

Tu je potrebné zvážiť, že operácia zdvihnutia prsníka nezmení veľkosť prsníka. Len obnoví pôvodnú formu prsníkov a zdvihne ich v takom tvare a objeme, v akom sú, , potom je procedúra dokončená.

Ak sú prsia príliš veľké alebo poddimenzované, požadované veľkosti je možné dosiahnuť v rámci tej istej operácie. Na dosiahnutie tohto cieľa môže byť zahrnuté zväčšenie prsníkov, zmenšenie prsníkov alebo prenos tuku do prsníkov.

Koľko jaziev zostáva pri operáciách na zdvihnutie prsníkov?

Uprednostňujeme tie najprirodzenejšie metódy, ktoré zanechajú pacientkam čo najmenej jaziev po operáciách zdvíhania prsníkov. Preto pri týchto zákrokoch, ktoré sa musia robiť z estetického hľadiska, používame techniku ​​vertikálneho centrálneho pedikula bez jaziev.

Táto technika je vysoko inovatívna metóda, ktorá dáva najrozumnejšiu a najvhodnejšiu formu a zanecháva minimálnu jazvu. Touto technikou je možné vykonať zákrok oddelenou manipuláciou s tkanivom prsníka a kožou prsníka a operáciu ukončíme bez potenciálneho zaťaženia štruktúry kože.

Táto technika, ktorá okrem estetického vzhľadu zohľadňuje aj zdravotný stav, umožňuje prekrvenie celej štruktúry a poskytuje výhody.. Navyše, vertikálna technika centrálneho pedikula bez jaziev umožňuje pacientkám zažiť menšiu bolesť a vrátiť sa domov v deň operácie bez väčších komplikácií.