Zmenšenie prsníkov

Operácie na zmenšenie prsníkov sa vykonávajú s cieľom zmenšiť objem prsníkov. Pri tejto operácii sa odoberá množstvo kožného tkaniva, ako aj prsného tkaniva.

Čo znamená  zmenšenie prsníkov?

Operácie na zmenšenie prsníkov sú chirurgické zákroky vykonávané z dôvodu veľkých pŕs, ktoré spôsobujú zdravotné aj estetické problémy. Veľké prsia spôsobujú bolesti chrbta, poruchy držania tela, únavu, kožné problémy pod prsiami v dôsledku potenia, deformácie kostrového systému a mnohé ďalšie zdravotné problémy.

Veľké prsia tiež bránia ženám obliekať sa, ako sa im páči, kvôli neestetickému vzhľadu. To sa podpíše na strate sebavedomia a vedie ženy k operáciám zmenšenia prsníkov. Ide o zákroky, ktoré poskytnú pohodlie ženám, ktoré sa sťažujú na svoje veľké prsia.

Zdvihnutie a zmenšenie prsníkov

O tom, ktorá operácia prsníkov je pre pacientku najvhodnejšia, sa dá rozhodnúť až pri vyšetrení.

Keďže príliš veľký tvar prsníka spôsobuje, že prsia strácajú svoju schopnosť odolávať gravitácii, klesajú pod estetickú úroveň. Mnohé pacientky trpia poruchou držania tela a pociťujú necitlivosť a stratu sily v rukách. V súlade so všetkými týmito údajmi, estetika zmenšenia prsníkov poskytuje pacientkam, ktoré trpia takýmto stavom, jednak formovanie krásnej štruktúry prsníkov a predovšetkým vyššiu kvalitu života.

Čo určuje vhodnosť  zmenšenia prsníkov?

  • Prsia väčšie ako je primeraný pomer
  • Problém ochabnutia okrem veľkých pŕs
  • nemožnosť obliecť sa podľa ľubovôle
  • Kožnými problémy, boľavý chrbát, kríže a poruchy držania tela
  • Veľké prsia, ktoré bránia vo vykonávaní fyzických aktivít
  • Vlnitý vzhľad na chrbte vďaka podprsenke
  • Nízke sebavedomie kvôli neestetickému vzhľadu
  • Ortopedické problémy, necitlivosť rúk, strata citu a porucha držania tela

 

Všetky tieto problémy poznajú kandidátky vhodné na operáciu zmenšenia prsníkov.

Po zmenšení prsníkov

Keďže veľkosť, symetria a stupeň ochabnutia prsníkov sú u každej ženy iné, líšia sa aj techniky prístupu. Našou prioritou poskytnúť našim pacientom čo najpohodlnejšie obdobie na zotavenie. Operácie zmenšenia prsníkov patria medzi ošetrenia na ktoré dostávame najlepšiu spätnú väzbu. Pohyby paží pacientky budú obmedzené na jeden alebo dva dni. Jazvy po reze začnú miznúť v priebehu niekoľkých týždňov. Bezprostredne po operácii sa dostavuje veľká úľava, znížené až úplne vyliečené bolesti krížov a chrbtice a rýchle odstránenie ďalších zdravotných problémov. Dosiahne sa estetické a tvarované poprsie.

Ako sa vykonáva operácia zmenšenia prsníkov?

Operácia zmenšenia prsníkov sa vykonáva v celkovej anestézii. Odstránia sa tukové tkanivá vo vnútri pŕs a prebytočná koža okolo prsníkov. Zväčšený dvorec je tiež zmenšený na veľkosť úmernú konečnej forme. Problém ochabnutia, ktorý je jedným z hlavných problémov veľkých prsníkov, sa rieši kombináciou operácie s procedúrou zdvihnutia prsníkov a používajú sa stehy. Osobné techniky sa používajú na vykonanie redukcie v súlade s veľkosťou prsníka.

Koľko jaziev zostáva po operáciách zmenšenia prsníkov?

Pri operáciách zmenšenia prsníkov, kde sa snažíme o minimálnu jazvu a čo najestetickejší vzhľad, musí byť plánovanie robené s maximálnou pozornosťou a pacientka musí zažiť ten najzdravší a najkrajší výsledok. Inverzný rez T, ktorý začína pod bradavkou a siaha vertikálne pod prsník, zanecháva jazvy, ktoré časom vyblednú a sú takmer úplne neviditeľné, keďže zostávajú pod prsníkom. Avšak, keďže veľkosť pŕs každej pacientky je iná, techniky a jazva po reze sa budú tiež líšiť. Bez ohľadu na to, ktorá technika sa použije, jazva je jedným z najzávažnejších problémov, ktoré si vyžadujú maximálnu pozornosť a pacientkam je poskytnutá minimálna jazva a pohodlné obdobie na zotavenie.

Základy operácie zmenšenia prsníkov

Operácie zmenšenia prsníkov sa vždy plánujú s ohľadom na estetiku a zdravie. Pri zmenšení prsníkov je potrebné vziať do úvahy vek, veľkosť prsníkov a pravdepodobnosť dojčenia pacientky.

Pred touto 1-hodinovou operáciou je cieľom veľkosť pŕs, ktorú pacientka považuje za vhodnú, minimálna jazva a čo najpohodlnejšie obdobie rekonvalescencie. Rýchle a hladké obdobie zotavenia po operácii pozitívne ovplyvní psychiku pacientky.

Hoci existuje možnosť, že prsné tkanivo môže v dôsledku priberania opäť narásť, nikdy nebude také veľké ako v predoperačnom období a naše pacientky si zachovávajú estetické prsia po celý život. Operácie na zmenšenie prsníkov navyše nebránia pacientkam v dojčení. Postup sa nezameriava na mliečne žľazy, ale na prebytočný tuk. Pri operáciách na zmenšenie prsníkov sa mimoriadna pozornosť venuje problémom so zníženou citlivosťou pri zmene polohy alebo bradavky. Udržanie citlivosti bradaviek závisí od toho, že množstvo odstránenej kože a nepretržitý krvný obeh neovplyvňujú oblasť. Pre stimuláciu bradaviek pri funkcii dojčenia je tiež veľmi dôležité nepretržitá citlivosť bradaviek. Okrem toho je symetria nevyhnutná pre prsia aj bradavky.