Operácia zväčšenia prsníkov sa vykonáva s cieľom zväčšiť ich veľkosť. Veľkosť a tvar pŕs môže často zohrávať rozhodujúcu úlohu v ženskom sebavedomí.

Operácie zamerané na zväčšenie prsníkov sú zákroky, ktoré zväčšia objem prsníkov alebo upravia problém asymetrie. Strata formy prsníkov sa môže vyskytnúť v tkanivách prsníka v dôsledku priberania a straty hmotnosti, po tehotenstve alebo prsia môžu byť extra malé už od narodenia. Ak sa k tomu časom pridá starnutie a gravitácia, môže dôjsť k zjavnému zmenšeniu a ochabnutiu prsníkov. Na vyriešenie všetkých týchto problémov je možné vykonať zväčšenie pŕs do požadovaného tvaru a veľkosti.

Vo všeobecnosti sa implantáty používajú na zväčšenie prsníkov alebo sa môže vykonať injektovanie tuku (Fat transfer).

Operácia zväčšenia prsníkov je možná pomocou silikónových implantátov, ako aj spomenutého FatTrasnfer a výsledkom môže byť vysoko prirodzený vzhľad. Dôležitým kritériom úspešnosti zákroku je pristupovať ku každej k pacientke individuálne a zvážiť, aká veľkosť a tvar pŕs sa hodí k jej typu postavy, veku a požiadavkám aby výsledok bol harmonický.

Osobná 3D simulácia ukazuje pacientke, ako bude vyzerať po zväčšení prsníkov a lekár spolu s pacientkou rozhodne o prístupe k jej individuálnemu prípadu. Pacientka môže presne vidieť, ako budú prsia vyzerať po operácii zväčšenia pŕs. Potom lekár naplánuje operáciu v súlade so zvolenou stratégiou.

Najdôležitejšie je zabezpečiť, aby pacientka mala po operácii zväčšenia prsníkov prirodzený, symetrický a živý vzhľad.

Zväčšenie pŕs patrí medzi zákroky, s ktorými sú pacientky najspokojnejšie. Vďaka pokročilej technológii sú pacientky veľmi spokojné, pretože pred operáciou môžu vidieť svoje prirodzene a symetricky zväčšené nové prsia prostredníctvom 3D simulácie.

V súčasnosti je  jednoduché dosiahnuť dokonalé výsledky so skúsenými lekármi a najmodernejšími možnosťami.

Kto môže podstúpiť operáciu zväčšenia prsníkov?

  • Dámy, ktoré nie sú spokojní s veľkosťou svojich pŕs
  • Dámy, u ktorých dochádza k strate objemu a formy v prsníkoch
  • Dámy s problémami symetrie prsníkov
  • Dámy, ktoré trpia problémami so sebavedomím kvôli veľkosti ich pŕs
  • Dámy, ktoré prišli o jeden alebo oba prsníky v dôsledku rôznych chorôb

Ako sa estetické zväčšenie pŕs vykonáva?

Operácie na zväčšenie pŕs musia byť vopred presne naplánované. V tomto bode sú mimoriadne dôležité skúsenosti lekára a používanie najnovších technológií. Naši lekári starostlivo naplánujú operáciu pomocou vyspelých technológií a určia, aké metódy a postupy budú pre tú ktorú pacientku vykonané.

Pred operáciou sa určí, či budú použité prsné implantáty alebo metóda Fat transfer.

Ak sa zväčšenie prsníkov bude vykonávať pomocou silikónov, lekári rozhodnú, akou metódou sa to dosiahne. To umožňuje umiestnenie silikónového implantátu pod alebo nad sval bez akejkoľvek chyby.

Použitie rezu pozdĺž prirodzenej línie vytvorenej pod prsiami umožňuje prirodzené maskovanie jazvy. Okrem toho je možné zákrok vykonať aj rezom pod pažou, cezpupik alebo bradavky, uprednostňujeme však vždy rez pod prsníkom, keďže ide o menej problematickú cestu.

Koľko metód existuje na umiestnenie implantátu na zväčšenie prsníkov?

Protézy na zväčšenie prsníkov je možné umiestniť niekoľkými rôznymi spôsobmi. Našou preferenciou a najproblematickejšou metódou je vykonať malý a tenký rez pozdĺž prirodzenej línie pod prsníkom. Operáciu je možné vykonať ľahko a hladko.

Okrem tejto metódy je možné umiestniť protézu z podpazušia. Po tejto metóde nezostane po reze okolo prsníka žiadna jazva, rez bude na podpazuší.

Ďalšou metódou je umiestnenie implantátov vstupom cez pupok. Po týchto operáciách sa okolo rezov môže objaviť mierne začervenanie, ktoré však časom vybledne a vráti sa k svojej prirodzenej farbe.

Obdobie zotavenia po operácii so silikónom

Obdobie zotavenia pacientky po operácii augmentácie prsníkov je veľmi rýchle. Keďže postup je možný cez malý rez, nebude nasledovať veľa nepohodlia. Na svoje nové prsia si zvyknete v priebehu niekoľkých dní. Môžete sa osprchovať s nepremokavou podprsenkou.

Operácie na zväčšenie pŕs patria medzi zákroky, s ktorými sú pacientky najspokojnejšie. Naši pacienti, ktorí si v priebehu niekoľkých týždňov zvyknú na svoj nový vzhľad a začnú sa v zrkadle ešte viac páčiť, konštatujú spokojnosť.

Niekoľko dní môžete mať určité bolesti, lekár môže predpísať lieky proti bolesti.

Pri zákroku zväčšenia prsníkov je uskutočnené aj zvihnutie prsníkov?

V závislosti od aktuálneho stavu pacientky môžu byť prsníky zdvihnuté, avšak zväčšenie prsníkov nie je operácia zdvihnutia prsníkov a neočakáva sa žiadne nadvihnutie v dôsledku aplikácie silikónovej protézy používanej na augmentáciu prsníkov. Ak sú vaše prsia príliš ochabnuté, odporúčame vám operáciu Zväčšenie prsníkov v kombinácii aj s Liftingom.

Môže prsný implantát prasknúť?

Kvalitné certifikované implantáty nepredstavujú riziko vytečenia alebo prasknutia. Netečú ani vtedy, ak sú doslova prepichnuté. Preto je pri týchto najnovších technologických produktoch nemožné prasknutie alebo únik.

Ktorý silikónový model by mal byť preferovaný – kvapkový alebo okrúhly?

Certifikované silóny sa vyberajú tvarovo podľa telesných daností a želaní každej pacientky. V týchto procesoch osobného rozhodovania vysvetlíme klientke špecifiká jednotlivých tvarov a možné očakávané výsledky.

Je možné opraviť ochabnuté prsia po pôrode?

Ovisnuté prsia po pôrode sa samozrejme dajú upraviť. Pre tento postup musí byť pacientka vyšetrená, aby sa zistilo, ktoré operácie sú potrebné, a musí sa navrhnúť plán. Pacientky môžu vyzerať ešte lepšie ako pred pôrodom. K vytúženému vzhľadu je možné, okrem zväčšenia pŕs, dostať sa aj v kombinácii s modelovaním prsníkov a mnohými ďalšími procedúrami v súlade s odporúčaniami vášho lekára.

Aký je najvhodnejší čas na operáciu zväčšenia prsníkov?

Najvhodnejší čas na operáciu zväčšenia prsníkov môže byť určený niekoľko mesiacov pred dátumom, na ktorý sa pacientka zamerala. Vo všeobecnosti sa vyberajú jarné mesiace, ide však o veľmi jednoduchú a rýchlu estetickú operáciu, ktorú je možné vykonať kedykoľvek.