Brachioplastika

Brachioplastika je estetická operácia, ktorá sa aplikuje na kožu nadlaktia, ktorá rastie a uvoľňuje sa súbežne s progresom veku a chudnutím.

Svaly nadlaktia môžete v tejto oblasti posilniť aj bez operácie, cvikmi na naťahovanie paží, ale žiaľ nedokážete odstrániť existujúcu elasticitu a tukové usadeniny a dokonca ani prebytočnú kožu.

Brachioplastika je v lekárskej literatúre tiež označovaná ako Arm fit alebo bra fit. Pri brachioplastike sa kontúry nadlaktia upravia tak, aby sa prebytočná koža medzi podpazuším a lakťom zmenšila, čo vedie k proporčnejšiemu vzhľadu.

Pri sofistikovanejších operáciách zostáva značka rezu v hornej časti ramena. Brachioplastika umožňuje nadlaktiam vyzerať mladšie a pevnejšie, čo umožňuje zvýšenie sebavedomia a nosenie krátkych rukávov. Každý iste pozná, ako vyzerá nadmerné rameno s prevísajúcou kožou, ktorá povieva pod rukou, prípadne je aj vekom zvráskavená.

Ako sa vykonáva zákrok brachioplastiky

Pri brachioplastike sa odstráni prebytočný tuk, koža a podkožné tkanivo vo vnútri ramena a operácia sa ukončí, aby rameno získalo prirodzený a mladistvý vzhľad ako predtým.Liposkulptické metódy môžu byť niekedy zahrnuté ako pomocné metódy pri brachioplastike.

Liek sa poskytuje pre vaše pohodlie počas chirurgického procesu. Váš lekár pre vás urobí najlepšiu voľbu, začne operáciu intravenóznou sedáciou alebo celkovou anestéziou. Zákrok je individuálny, záleží, koľko tuku a prebytočnej kože sa nachádza v pažiach.

V závislosti od preferencie chirurga sa rezy vedú vo vnútornej alebo zadnej časti ramena a vykonávajú sa len v oblasti po podpazušie s lakťom. Potom sa na odstránenie tuku aplikuje liposukcia alebo rôzne metódy prenosu tuku. Svaly paží a tukové tkanivo sa pretvoria a začína sa fáza uzavretia. Rezy na natiahnutie paží sú zvyčajne uzavreté snímateľnými alebo vstrebateľnými stehmi.

Po brachioplastike

Po Brachioplastike nastúpia určité opuchy a modriny na rukách a mierna necitlivosť v týchto oblastiach, ktoré ustanú približne do 2 týždňov.

Návrat do bežného života po brachioplastike

Na Brachioplastiku dostávame veľmi pozitívne ohlasy. Proces obnovy jazvy sa pozoruje v priebehu 5 až 10 dní. Po 2 týždňoch od operácie opuchy odznejú a línie rezu začnú blednúť. Medzitým sa pacient môže vrátiť do normálneho života. Dva mesiace po brachioplastike by ste sa mali vyhýbať ťažkým fyzickým športovým aktivitám. S celoživotnou kontrolou hmotnosti a cvičením paží môžete chrániť svoj omladený vzhľad. Zdravý životný štýl navyše prispieva k dlhej životnosti výsledkov.

Kto je kandidátom na brachioplastiku

Ak sú vaše ramená ochabnuté v dôsledku nadmerného chudnutia, ak je koža uvoľnená a plantajúca, vaše ramená majú viac tuku ako je optimálne a nie sú úmerné predlaktiam, môžete podstúpiť brachioplastiku.

Stačil by len zákrok liposukcie?

To sa dá zistiť len vyšetrením. Aby ste mohli absolvovať iba liposukciu, mali by ste mať ochabnutú kožu a tkanivá v oblasti  ramena. Pacienti, ktorí utrpeli dramatický úbytok hmotnosti, majú zvyčajne kožu v stave vhodnom na brachioplastický rez. Ak máte konkrétny problém s ochabnutím, nebudete mať z liposukcieúžitok. Tá je zameraná na problém s tukom.

Po zákroku

Po operácii budú ruky niekoľko dní obviazané. Potom zostanú v sťahujúcom odeve, ktorý je potrebné nosiť 2 týždne. To pomôže pokožke napnúť sa. Tiež pomáha podporovať jazvy masírovaním a krémami počas obdobia zotavenia.

Kedy možno začať zase cvičiť?

Udržiavanie každodenných aktivít trvá približne 1 až 2 týždne a pokračovanie vo väčšine športových aktivít približne 4-6 týždňov.

Kto je vhodný kandidát na brachioplastiku?

Brachioplastiku môže absolvovať každý, kto schudol z nadváhy, má ochabnuté ruky a má problémy so vzhľadom pokožky.

Bolestivosť zákroku

Mnoho pacientov uvádza, že bolesť je tolerovateľná. Veľká väčšina pacientov tvrdí, že niekoľko dní po operácii sú v dobrom stave.

Aký druh anestézie sa používa pri Brachoplastike

Zvyčajne sa vykonáva v celkovej anestézii na operačnej sále. Okrem toho sa do oblasti operácie vstrekuje ďalšia lokálna anestézia.

V ktorom mieste bude zákrok realizovaný

To bude závisieť od určitého množstva tkaniva, ktoré by sa malo odstrániť, či už je tkanivo blízko vnútornej strany paže alebo pod pažou. Tradičný vertikálny rez vedie pod pazuchou. Ak je prebytočné tkanivo obmedzené na hornú časť ramena, urobí sa krátky rez na ramene s rezom v tvare polmesiaca.