Estetika zadku je formou operácie nadvihnutia a zväčšenia zadku, ktorá poskytuje bokom mladší, prirodzený a zreformovaný vzhľad. Hovorí sa „Brazílsky zadoček“ pretože brazílske ženy sa pýšia plným vypuklým oblým zadočkom špecifickým pre tieto končiny. Takéto pozadie sa považuje za veľmi príťažlivé a zvodné. Naše pacientky, ktorým sa nepáči vzhľad ich bokov a zadku, môžu mať zadok estetický bez ohľadu na jeho veľkosť, tvar alebo ochabnutú kožu. Krása pozadia nezáleží iba na veľkosti ale aj na tvare do strán a do priestoru, ako je tvarovaný.

Ako sa vykonáva Brazillian But Lift?

Pri estetike zadku sa na tvarovanie bokov a zadku používa vlastný tuk pacienta. Keďže tuk pochádza od pacienta, výsledky sú úplne prirodzené a nie je zjavné, že tieto bezchybné boky sú výsledkom operácie. Ak pacientovi chýba dostatok tuku na prenos, možno použiť aj výplňové materiály.

Brazílsky lifting zadku (BBL), tiež známy ako brazílska estetika zadku, je preferovaný ľuďmi,  ktorí chcú mať mladší vzhľad, výrazné boky a správny profil tela.

Pri tomto zákroku prenášame tuk zozbieraný z regionálnych tukových zásob v čo najčistejšom a najvhodnejšom zložení tukových kmeňových buniek. To pomáha dosiahnuť čo najdlhší výsledok.

Tento postup, pri ktorom sa realizuje aj  extrakcia tuku, zahŕňa obohatenie extrahovaného tuku o kmeňové bunky. Extrakcia tuku sa vykonáva liposukciou. A na obohatenie tuku kmeňovými bunkami sa používajú odstredivé zariadenia. Posledným krokom je opätovné aplikovanie tuku do miesta určenia. Postup je navrhnutý tak, aby vyplnil horný kvadrant bokov; to zdvihne zadok a urobí ho výraznejším. Výsledný efekt zatraktívni profil siluety.

Priebeh zákroku

Na určitých miestach tela sa odsaje tuk pomocou tenkých kanýl.

Tuk zozbieraný liposukciou sa odstredí a obohatí o kmeňové bunky; tuk zozbieraný z týchto oblastí sa starostlivo spracováva. Iba časť zozbieraného darcovského tuku bude vhodná na aplikáciu do bokov. Vo väčšine prípadov bude viac ako 33% extrahovaného tuku vhodných na opätovné vstreknutie. Prenos kmeňovými bunkami preto zvyšuje trvalosť zákroku. Len tie najlepšie darcovské tukové bunky sú reinjektované do oblasti bokov. Tuk je extrahovaný aspoň z troch častí tela pre dostatočný a správny zber tuku.

Príprava

V estetike zadku sa regionálne tukové usadeniny okolo rôznych častí tela (zvyčajne z oblasti brucha) zhromažďujú a prenášajú na boky. Aplikácia špeciálnej metódy „Cihantimur Fat Transfer“ na zabránenie poškodeniu buniek pri prenose a zaručenie ich trvalosti je jedným z najdôležitejších krokov.

Operácia sa vykonáva v špecifikovanom type anestézie a trvá približne 1,5-2 hodiny. Jediná požiadavka na pacienta je prestať jesť a piť 6 hodín pred zákrokom.

Rozmanitosť

Ak má pacient problém s ukladaním tuku v inej časti tela, zhromažďovanie tohto tuku je ďalšou výhodou pre lepší vzhľad. Zväčšenie pŕs, zdvihnutie prsníkov a zdvihnutie brucha sú operácie, ktoré možno kombinovať s nadvihnutím zadku pre krajší a pevnejší vzhľad. Odstránenie tuku okolo pása tiež poskytne atraktívnejšie krivky.

Prečo by mal byť zadok estetický

Vhodnými kandidátmi sú všetci, ktorí sa sťažujú na vzhľad, polohu, objem a tvar, ktorí majú nerovnomerné rozloženie tuku v oblasti bokov v dôsledku častého priberania alebo chudnutia a ženy, ktorým je po pôrode nepríjemný vzhľad bokov.

Nie je potrebné žiť s neželaným tvarom a objemom. Tento problém má prirodzene vyzerajúce, jednoduché a efektívne riešenie –  najpokročilejšia metóda používaná na prenos tuku na zadok. Táto metóda poskytuje veľmi jemný a prirodzený vzhľad. Zároveň, keďže prenesený tuk je vlastným tkanivom pacienta, neexistuje riziko odmietnutia.

Výhody zákroku

  • Pevný a prirodzený výsledok
  • Svieži vzhľad a zdravé kožné tkanivo
  • Rýchle zotavenie
  • Eliminácia tuku z iných častí

Uzdravenie a výsledky

Doba zotavenia po zákroku závisí od veku, zdravotného stavu, fyzickej kondície a faktorov prostredia.

Postup nezahŕňa žiadne stehy, nakoľko nedochádza k chirurgickým rezom. Vykonáva sa prostredníctvom mikro vstupov. Nie je potrebné nosiť obväzy. Bezprostredne po operácii je možné vrátiť sa do spoločenského života, odporúčame však vyhýbať sa dvíhaniu ťažkých váh, nebehať a nezapájať sa do aktivít vyžadujúcich fyzickú silu počas prvého týždňa po operácii. Čím viac odpočinku, tým rýchlejšie bude vaše zotavenie.