Vaginoplastika

Vaginoplastika je postup, ktorého cieľom je „napnúť“ vagínu, ktorá sa uvoľnila v dôsledku vaginálneho pôrodu alebo starnutia. Aj keď je pravda, že vaginálne tkanivá sa môžu natiahnuť, samotné chirurgické napnutie vaginálneho tkaniva nemôže zaručiť zvýšenú sexuálnu odozvu, pretože túžba, vzrušenie a orgazmus sú komplexné, vysoko osobné reakcie, podmienené emocionálnymi, duchovnými a medziľudskými faktormi. Navyše, sexuálna „citlivosť“ nevedie automaticky k väčšej rozkoši – v skutočnosti môže viesť k bolesti.

Labioplastika

Labioplastika – plastická chirurgia pyskov ohanbia („pery“ obklopujúce vagínu), môže byť vykonaná samostatne alebo s vaginoplastikou. Operácia môže byť vykonaná na veľkých pyskov ohanbia (väčšie vonkajšie vaginálne pysky) alebo malých pyskov ohanbia (menšie, vnútorné vaginálne pery).

Rekonštrukčná chirurgia vs. kozmetická chirurgia

Aby ste sa mohli rozhodnúť, či by ste mali zvážiť vaginoplastiku alebo labioplastiku, je dôležité pochopiť rozdiel medzi rekonštrukčnou chirurgiou a kozmetickou chirurgiou.

Rekonštrukčná chirurgia zlepšuje funkciu časti tela, zatiaľ čo kozmetická chirurgia mení estetiku v podstate normálnej anatómie. Môžete si to predstaviť ako plastickú operáciu nosa: chirurg môže reštrukturalizovať vnútorné nosové dutiny, aby vám pomohol lepšie dýchať alebo preformovať nos, len kvôli vzhľadu.

Napríklad niektoré postupy vaginoplastiky boli pôvodne vyvinuté ako rekonštrukčné operácie na opravu vrodených chýb, keď bola vagína zdeformovaná, príliš krátka alebo chýbala (napríklad pri vaginálnej agenéze), takže dievča mohlo vyrásť a malo normálne močenie, menštruáciu, a súlož.

Operácie súvisiace s vaginoplastikou a labioplastikou

Nedávno sa vaginoplastika rozrástla do skupiny kozmetických operácií predávaných ako „vaginálne omladenie“ a „dizajnové vagíny“. Plastickí chirurgovia a gynekológovia uvádzajú na trh svoju vlastnú sériu dizajnových operácií vaginoplastiky, pričom pre ženy požadujú rovnaké výhody ako pri iných kozmetických operáciách, ako je krása, sebavedomie a sebadôvera.

Ženské pohlavné orgány majú prirodzene široký rozsah normálneho vzhľadu, ktorý je anatomicky správny. Neexistuje žiadny „vzhľad“ alebo správny spôsob, ako by mala vyzerať vagína a pysky. Existujú určité anomálie, ktoré spôsobujú nositeľke problémy. Tie sa dajú chirurgicky riešiť.

Nedávno niektorí chirurgovia zaviedli laserovú technológiu na „omladenie pošvy“ a iné vaginálne operácie, ktoré nahradili tradičný skalpel.

Tu je niekoľko príkladov procedúr „vaginálneho omladenia“ a „návrhárskej vagíny“:

Hymenoplastika

Panenská blana, tenké tkanivo pri vchode do vagíny, sa prirodzene „pretrhne“ pri prvom pohlavnom styku ženy. Operácia nazývaná hymenoplastika opravuje panenskú blanu tak, aby napodobňovala jej pôvodný, panenský stav predtým, ako bola žena sexuálne aktívna. Kvôli silnému náboženskému presvedčeniu, ktoré obklopuje dôležitosť panenstva v niektorých kultúrach, patrí toto medzi najkontroverznejšie kozmetické vaginálne operácie.

Odkrývanie klitorisu

Niektorí chirurgovia uvádzajú na trh postup nazývaný odkrytie klitorisu, ktorý odstraňuje tkanivo, ktoré bežne pokrýva klitoris.

Zosilnenie bodu G

Predná stena vagíny obsahuje vysoko erotický bod G, obzvlášť citlivé miesto stimulácie pre ženské vzrušenie a orgazmus. Procedúra amplifikácie bodu G zahŕňa injekciu kolagénu do prednej steny vagíny, teoreticky na zvýšenie potešenia.