Mentoplastika

Operácia brady alebo Mentoplastika je chirurgický zákrok na korekciu brady, buď vylepšením prostredníctvom implantátom, alebo redukciou kosti na spodnej sánke.

Plastická chirurgia a iné menšie ambulantné zákroky sa môžu vykonávať na línii dolnej čeľuste a oblasti brady, aby sa zlepšili proporcie tváre a pomohli jej nositeľovi prinavrátiť sebadôveru a sebaúctu. Tieto typy zákrokov často navrhujú certifikovaní plastickí chirurgovia na zlepšenie súladu čŕt tváre a zlepšenie rovnováhy medzi bradoi – čeľusťou – lícami – čelom.

Niekedy môže byť kosť zo samotnej čeľuste posunutá dopredu pri operácii nazývanej Mentoplastika alebo Genioplastika. Alternatívne je možné použiť tvarované silikónové implantáty, ktoré poskytnú väčšiu projekciu brady. Naopak, kosť môže byť odstránená, aby sa zmenšila príliš vyčnievajúca brada. Okrem toho je možné odporučiť úpravy hornej a/alebo dolnej čeľuste, aby sa zlepšila dynamika žuvania a oklúzia – alebo ako zuby do seba zapadajú (zhryz). Tieto operácie sa môžu pohybovať od jednoduchých až po veľmi zložité.

Plastický chirurg môže odporučiť operáciu brady alebo zákroky pacientovi, ktorý rieši aj problém nosa,  aby sa dosiahli lepšie proporcie tváre, pretože veľkosť brady môže zväčšiť alebo minimalizovať vnímanú veľkosť nosa.

Okrem toho môže odborník navrhnúť aj použitie výplňových materiálov v rámci zákrokov estetickej medicíny, kedy sa do brady aplikuje výplň. Tá dokáže upraviť veľkosť aj tvar brady v určitých situáciách a môže nahradiť chirurgickú operáciu.

Druhy operácií brady

Chirurgia môže byť vykonaná na brade, aby sa zmenil alebo zlepšil jej vzhľad. Dva hlavné typy operácií brady sú buď zväčšenie brady alebo zmenšenie brady.

Zväčšenie brady / implantáty

Chirurgia zväčšenia brady sa zvyčajne vykonáva na zväčšenie nedostatočne vysunutej brady. Typicky sa to dosiahne umiestnením implantátu priamo na kosť. Malý rez sa urobí buď vo vnútri úst alebo pod kožou brady. Po umiestnení implantátu sa rez uzavrie stehmi. Počas niekoľkých dní sa môže vyskytnúť mierny opuch a pacienti sú zvyčajne schopní vrátiť sa do práce do týždňa.

Chirurgia na zmenšenie brady

Operácia zmenšenia brady sa vykonáva na zmenšenie výraznej alebo prečnievajúcej brady.

Operácia sa zvyčajne vykonáva v celkovej anestézii ako ambulantný zákrok. Malý rez sa urobí buď vo vnútri úst alebo pod kožou brady. Prebytočná kosť sa odstráni a brada sa vytvaruje do požadovaného tvaru. Rez je uzavretý stehmi.

 

Dôležitá informácia:

Radi vám pomôžeme a ponúkneme riešenie na Váš problém alebo k Vašej vysnívanej predstave!

Každý klient je jedinečný a má individuálnu situáciu v oblasti zdravia alebo estetiky (vzhľadu). Z tohto dôvodu, po konzultácii o jeho  problémoch a potrebách lekár navrhne najvhodnejšie riešenie – typ zákroku či ošetrenia a časový plán, v prípade, ak je potrebné absolvovať zákrok či ošetrenie viac ako jeden krát.

V prípade záujmu dozvedieť sa viac, nás prosím kontaktujte na telefónnom čísle 0905 928 302, cez kontaktný formulár alebo na emailovej adrese info@aladiva.sk.