Čo je predĺženie krku?

Natiahnutie kože na  krku je proces, ktorý omladzuje oblasť a dáva formu oblasti krku, ktorá trpí poklesom a stratou línie okolo čeľuste.

Najlepšími kandidátmi na predĺženie krku sú tí, ktorí pociťujú nepohodlie, pretože krk a čeľusť majú nežiadúci tvar. Pôvodný tvar, na ktorý boli zvyknutí v mladosti sa stratil v nánosoch kože, vrások a lalokov.

Väčšina pacientov sa sťažuje na starý vzhľad spôsobený nadmernou voľnosťou kože pod bradou. Tieto zmeny sú zvyčajne výsledkom troch faktorov (voľná koža, ochabnutie svalov (tzv. platismalbanding) a kombinácia prebytočného tuku. Voľná koža je výsledkom procesu starnutia. K ochabnutiu svalov dochádza rovnakým spôsobom, v spojení s procesom starnutia, tlakom na tenku svalovú vrstvu (platyma).

Vekom sa obe svalové úpony svalov po stránach čeluste začnú ochabovaním prepadať a prevísať nadol. Bežne sa to označuje ako deformácia „morčacieho krku“ (kombinovaná ochabnutá koža a sval). Pacienti s nadbytočným tukom majú tiež nežiaducu líniu pod bradou, ktorý sa nazýva dvojitá brada. Všetky tri zložky môžu koexistovať u toho istého pacienta a spôsobiť predčasné starnutie.

Každý, kto pociťuje tieto tri problémy, môže mať prospech z postupu natiahnutia kože na  krku. Predĺženie krku sa väčšinou robí v hlbokej sedácii alebo celkovej anestézii.

 

Dôležitá informácia:

Radi vám pomôžeme a ponúkneme riešenie na Váš problém alebo k Vašej vysnívanej predstave!

Každý klient je jedinečný a má individuálnu situáciu v oblasti zdravia alebo estetiky (vzhľadu). Z tohto dôvodu, po konzultácii o jeho  problémoch a potrebách lekár navrhne najvhodnejšie riešenie – typ zákroku či ošetrenia a časový plán, v prípade, ak je potrebné absolvovať zákrok či ošetrenie viac ako jeden krát.

V prípade záujmu dozvedieť sa viac, nás prosím kontaktujte na telefónnom čísle 0905 928 302, cez kontaktný formulár alebo na emailovej adrese info@aladiva.sk.