Obočie je časť tváre, ktorá má veľký vplyv na jej výraz. Obočie tvorí prirodzený rám tváre, jeho veľkosť, hrúbka, farba a tvar determinujú celkový dojem. Pohyblivosť v oblasti čela v závislosti od veku spôsobuje, že obočie padá nadol aj kvôli gravitácii aj uvoľňovaním úponov prítomných v tejto oblasti, čo má vplyv aj na situáciu očných viečok. Sú akoby prekryté, zatláčané nadol a priezor oka sa zmenšuje, pohľad nie je tak otvorený ako v mladšom veku. 

Padnuté ochabnuté obočie vytvára dojem unavenej frustrovanej tváre a pridáva na veku. Tento estetický problém sužuje veľa ľudí v strednom a vyššom veku.

Normálny proces starnutia spôsobuje, že  obočie klesá smerom nadol, pretože s vekom pokožka a mäkké tkanivá tváre postupne strácajú svoju elasticitu, tón a objem. Táto strata vitality teda ovplyvňuje oblasť čela a nevyhnutne aj oblasť obočia. Nižšia poloha obočia v priebehu rokov prispieva k unavenému, až smutnému vzhľadu tváre a môže tiež vyvolať dojem predčasného starnutia. 

Riešením je lifting obočia, jeho podvihnutie. Tento zákrok sa často realizuje s estetikou horných, tiež poklesnutých viečok a s estetikou čela.

Tento zákrok zdvihne obočie a obnoví svieži vzhľad celej tváre, najmä očí. Tento postup bude mať významný vplyv na dojem  oči tým, že vytvorí otvorenejší, mladistvejší a príjemnejší vzhľad. Takisto niekedy zlepší váš zrak. Lifting obočia sa tiež niekedy vykonáva v spojení s blefaroplastikou, aby sa celej hornej časti tváre vrátil harmonickejší vzhľad.

Lifting obočia je postup, ktorý vyhľadávajú pacienti, ktorí chcú zlepšiť vzhľad svojho obočia zvrátením a korekciou zmien, ku ktorým dochádza v priebehu času. Ak ste si všimli, že vaše obočie je ochabnuté, že napriek vašej energii a hnacej sile neustále vyzeráte unavene alebo smutne, alebo že sa vám medzi obočím alebo na čele objavili hlboké vrásky či ryhy, možno ste dobrým kandidátom na liftingobočia s výsledkom úpravy obočia je mladší, uvoľnenejší a svieži vzhľad.

Zdvíhanie obočia je kozmetická operácia pod lokálnou anestéziou a sedáciou, pri ktorej sa obočie zdvihne na úroveň kosti očného oblúka. Zákrok trvá približne 30 minút. Výsledky sa začnú objavovať po troch týždňoch a zavŕšia sa približne po šiestich mesiacoch.

Zdvihnutie obočia  poznáme aj pod názvami ako „Brow lift“, Frontálna rhitydektómia, Pretrichiálnylifting, Retrotrichiálnylifting, CO2 laserový lifting obočia.

Zákrok možno  kombinovať aj  s ďalšími technikami okrem už spomínanej blefaroplastiky (operácia viečok):  injekcia botulotoxínu (Botox, Dysport, Xeomin alebo Nuceiva), výplň alebo aj ablatívna či neablatívna laserová liečba laserom CO2, laser XP Dynamis alebo laser StarWalker pre dosiahnutie ideálnej situácie.