Vďaka chirurgickému riešeniu je možné mať väčšie pery natrvalo a bez výplní bez viditeľnej jazvy.

Hrúbku, vypuklosť hornej aj dolnej pery možno rozšíriť jej operačným vysunutím. Rezy sú vedené v červeni a v sliznici pery a po zahojení ich nie je vidieť. Ide o tzv. lalokovú plastiku na vnútornej slizničnej ploche pery. Pery sa z vnútornej strany narežú v tvare písmena W, aj výsledná jazva bude v tvare písmena W.

Tento zákrok sa vykonáva v lokálnej anestézii. Výhodou je trvalý efekt. Po zákroku sa dostaví pooperačný opuch, ktorý postupne odznie.

Cieľom je vysunúť červenú časť z vnútornej strany pier smerom von, čím sa pery zdvihnú a zväčšia. Ide o jednorazovú operáciu v lokálnej anestézii  a nie je potrebné zákrok opakovať.

Objemové zväčšenie pery je možné augmentáciou prostredníctvom materiálov, ktoré sú pre telo rozpoznateľné  – svalové alebo fasciové prúžky tkaniva, tiež syntetické materiály ako  Goretex, polyuretán. Výhodou je dostavenie sa okamžitého výsledku. Nevýhodou je riziko neprijatia látky organizmom a pocit cudzieho telesa.

Ďalšou možnosťou je chirurgické rozšírenie pery – vysunutím červene eventuálne povytiahnutie hornej pery, nevýhodou je jazva na okraji červene pery.

Zaujímavá metóda na zvýraznenie a rozšírenie pier, bez viditeľnej jazvy, je dvojetapový V-Y posun slizničných lalokov z vnútornej strany pery. Výhodou je trvalý efekt, nevýhodou dve operácie a pooperačný opuch.

Možností na korekciu pier je mnoho, dôležité je zvoliť si  pre správnu metódu a techniku pre naplnenie očakávaní

Komplikácie a vedľajšie účinky pri chirurgickom zákroku

Pri  chirurgického zväčšenia pier môže dôjsť k infekcii nakoľko rana je v ústach. Záleží od hojenia u  každého pacienta a dodržiavanie ústnej hygieny. Vo výnimočných prípadoch, pri zväčšení pier implantátom, môže dôjsť k pohybu implantátu či znecitliveniu pery.


Dôležitá informácia:

Radi vám pomôžeme a ponúkneme riešenie na Váš problém alebo k Vašej vysnívanej predstave!

Každý klient je jedinečný a má individuálnu situáciu v oblasti zdravia alebo estetiky (vzhľadu). Z tohto dôvodu, po konzultácii o jeho  problémoch a potrebách lekár navrhne najvhodnejšie riešenie – typ zákroku či ošetrenia a časový plán, v prípade, ak je potrebné absolvovať zákrok či ošetrenie viac ako jeden krát.

V prípade záujmu dozvedieť sa viac, nás prosím kontaktujte na telefónnom čísle 0905 928 302, cez kontaktný formulár alebo na emailovej adrese info@aladiva.sk.