Laserová operácia odstávajúcich uší je veľmi moderné a inovatívne riešenie tohto problému.

Ak máte takýto problém s ušami, čo je prvok, ktorý dotvára estetický vzhľad tváre, môžete využiť laserovú technológiu a operáciu laserom, ktorá sa aplikuje bez bolesti, bez akéhokoľvek preväzu a bez krvácania.

Čo je operácia výrazného ucha laserom?

Ide o najmodernejší chirurgický zákrok, ktorý sa aplikuje bezbolestne, bez akéhokoľvek bandážovania a bez krvácania pomocou laserovej technológie.

Rezy pri klasickej operácii výrazného ucha sú robené laserovou technológiou a nevedú ku krvácaniu a nezanechávajú stopy po reze. Okrem toho je chrupavkové tkanivo laserovou technológiou zmäkčené a je zaistené správne zauhlenie, takže chrupavka môže poskytnúť oveľa lepšie výsledky. Tento zákrok odstráni výrazné ucho na celý život.

Pri operácii výrazného ucha laserom sa rezy robia laserovou technológiou. Okrem toho sa tkanivo chrupavky stenčuje laserom, aby sa odstránilo výrazné ucho. 

Laserová technológia tiež poskytuje veľké výhody počas obdobia rekonvalescencie. S minimálnou úrovňou opuchov a modrín poskytuje možnosť rýchleho hojenia.

Ako prebieha operácia výrazného ucha laserom?

Operáciu výrazného ucha laserom je možné vykonať v celkovej anestézii alebo najlepšie v lokálnej anestézii a začína sa laserovým rezom za uchom. Podľa stavu vyčnievajúceho ucha laser zmäkčuje chrupavkové tkanivo a ak je to potrebné, ostatné priľahlé tkanivá, ktoré zvyšujú úroveň odstávajúceho ucha, sú laserovým spracovaním umiestnené v správnom uhle.

Prebytočné tkanivo a iné časti sa odstránia. Pre polohovanie uhla je vnútorná časť ucha tiež zošitá a uzavretá laserom.

Výhody použitia laserovej technológie

Najväčšou výhodou operácie laserom je, že poskytuje veľkú výhodu počas obdobia zotavenia a poskytuje veľmi krátke, neintenzívne obdobie zotavenia. Keď pacient ide po operácii domov, nosí len gumičku do vlasov a je požiadaný, aby na niekoľko dní chránil oblasť pred vonkajšími faktormi.

Keďže sa nerobia žiadne rezy, nie je potrebné bandážovanie. Počas obdobia rekonvalescencie pacient nestráca žiadnu krv, a preto nemá žiadne modriny alebo opuchy. To podporuje skoré uzdravenie pacienta a jeho zapojenie sa do spoločenského života.

Operácia výrazného ucha s laserom, aplikovaná extrémne bezrizikovým a zdravým spôsobom, poskytuje riešenie výrazného problému s ušami bez potreby ďalších doplnkov, ako je bandážovanie a kontrola zašívania na týždne hojenia.

Ide o pohodlnú operáciu výrazného ucha, ktorá sa pomocou laserovej technológie aplikuje ľuďom, ktorí nechcú klasickú chirurgickú operáciu výrazného ucha, pretože majú obavy.

Ako sa pripraviť

Lekár skontroluje anamnézu pacienta, užívanie liekov, vyšetrí uši – umiestnenie, veľkosť, tvar a symetriu. Porozpráva sa o očakávaniach pacienta. Tiež bude potrebné naplánovať odvoz domov a zotrvanie počas prvej noci vášho zotavovania.

Niekedy sa postup vykonáva sedáciou a lokálnou anestéziou, ktorá znecitliví iba časť vášho tela. V iných prípadoch môže byť pred zákrokom podaná celková anestézia.

Otoplastické techniky sa líšia v závislosti od toho, aký druh korekcie je potrebný. 

 

Dôležitá informácia:

Radi vám pomôžeme a ponúkneme riešenie na Váš problém alebo k Vašej vysnívanej predstave!

Každý klient je jedinečný a má individuálnu situáciu v oblasti zdravia alebo estetiky (vzhľadu). Z tohto dôvodu, po konzultácii o jeho  problémoch a potrebách lekár navrhne najvhodnejšie riešenie – typ zákroku či ošetrenia a časový plán, v prípade, ak je potrebné absolvovať zákrok či ošetrenie viac ako jeden krát.

V prípade záujmu dozvedieť sa viac, nás prosím kontaktujte na telefónnom čísle 0905 928 302, cez kontaktný formulár alebo na emailovej adrese info@aladiva.sk.