Obočie, ktoré hrá veľmi aktívnu úlohu v kráse tváre tým, že zvýrazňuje oči, môže byť v dôsledku pravidelnej úpravy upravené do rôznych tvarov. Trendy módy v priebehu času však riešia problém tzv. mrzutého obočia. Umiestnenie linky na obočie, lemovanie tenké ako niť a poškodenie korienkov vlasov spôsobuje nevyhnutnosť neskôr vypĺňať obočie ceruzkou alebo alternatívnym tetovaním obočia.

Ako prebieha transplantácia obočia?

Transplantácia obočia je proces prenosu vlasových korienkov odobratých z darcovskej oblasti do oblasti obočia. V priemere sa obočie, ktoré sa začína objavovať po 3 mesiacoch od premiestnenia, stáva plnohodnotným  po 7-8 mesiacoch. Odborník zvolí najvhodnejší typ obočia.

Výhody transplantácie obočia

Po transplantácii obočia nebude potrebné každé ráno vyplňovať ceruzkou riedke obočie, pretože bude trvalo zahustené a nebude potrebné ďalšie líčenie ani tetovanie obočia.

Transplantáciu obočia je možné v prípade potreby zopakovať alebo zmeniť jeho tvar podľa potreby.

Pri estetike obočia existuje aj zákrok Eyebrowlifting, ktorý obočie usadí v správnej polohe, zdvihne ho, aby tvár nepôsobila unavene a aby sa čelo s obočím neposúvalo smerom k očným viečkam.

Kedysi bolo v móde tenučké obočie a ženy si ho vo veľkej miere vytrhávali. Teraz sa uprednostňuje prirodzený vzhľad a hustejšie obočie. So zákrokom transplantácie je možno ho nadobudnúť v priebehu 1 až 2 hodín.

Ako sa vykonáva transplantácia obočia?

Vykonáva sa prenosom vlasových korienkov odobratých zo zadnej časti hlavy do obočia. Ide o bezbolestnú aplikáciu pomocou lokálnej anestézie a techniky FUE a trvá 1 až 2 hodiny. Plánovanie transplantácie obočia, získanie korienkov vhodných pre obočie a prenos obočia vo vhodných smeroch a uhloch je operácia, ktorá si vyžaduje značné skúsenosti ale naši odborníci s dlhoročnou skúsenosťou tento zákrok zrealizujú vo vysokej kvalite. Zákrok je bezbolestný, nanáša sa anestetická masť.

Pre koho je tento zákrok zaujímavý?

 Transplantácie obočia, ktoré väčšina žien používa, môžeme uviesť v 3 skupinách:

  • Ľudia, ktorí majú problém s tzv. mrzutým obočím
  • Ženy, ktoré si obočie intenzívne upravujú, aby mu dali požadovaný tvar a v súčasnosti si ho dokresľujú ceruzkou alebo si urobia tetovanie.
  • Ľudia, ktorí prídu o obočie v dôsledku traumy alebo popálenia.

 

Po transplantácii trvá rast nových chĺpkov v priemere 3 mesiace.