Vlasová línia je jedinečná u každého človeka. Okrem samotného tvaru ovplyvňuje aj to, ako tvár celkovo.

Môže sa zdať, že so svojou vlasovou líniou nemožno nič urobiť, pretože je dedičná. Existuje však niekoľko spôsobov, ako upraviť líniu vlasov, aby sa zlepšil vzhľad tváre.

Poznáme niekoľko druhov vlasových línií, napríklad nízke, stredné, vysoké, so špicom v strede čela, okrúhle, rovné, nepravidelne zvlnené či stredovo asymetrické.

Tvar a výška vlasovej línie nad obočím určuje celkový dojem tváre, je akoby rámom na obraze. Čím viac sa nachádza pomerovo v rovnováhe k ďalším celkom tváre, tým aj tvár pôsobí dokonalejšie.

Vlasová línia má typické prvky u mužov: často vysoko postavená, rovná, ustupujúca v kútoch a pre ženy: jemnejšia, menej hranatá, neustupujúca.

Ľudia nespokojní s tvarom a typom línie môžu tento problém vyriešiť zmenou v oblasti vlasovej línie, aby bola čo najprirodzenejšia a lahodila tvári.

Kľúčom k prirodzenému dojmu  je hustota vlasov a dizajn vlasovej línie.

Korekcia vlasovej línie pozostáva z:

  • fázový proces navrhovania
  • zákrok implantácie

Dvojstupňový proces navrhovania pre najideálnejšiu vlasovú líniu prebieha pomocou špeciálneho lasera, ktorým je možné nájsť najvhodnejšiu vlasovú líniu pre tvar a veľkosť tváre každého pacienta a vytvoriť symetrické vlasové línie. Následne lekár manuálne dokreslí ideálny dizajn vzhľadom k typu a želaniam pacienta.

Lekár potom vytvorí prirodzenú vlasovú líniu vykonaním transplantácie hustého gradientu použitím vlasov zo zadnej časti hlavy. Šitie je neviditeľné, aby ranu nebolo vidieť.

Pred transplantáciou sa na  zadnej časti hlavy urobí jemný rez a pokožka sa posunie. Počas tohto procesu môže na zadnej strane pokožky hlavy zostať tenká plná čiara rany, ktorá sa dolieči a ostane takmer neviditeľná stopa.

Transplantácia je takzvane gradientná, to znamená, že sa v sektoroch oblasti za sebou použijú silné (smerom dozadu), stredné silné a jemné vlasy (smerom dopredu), aby sa dodržal prirodzený charakter.

Je to možné výberom vlasových folikulov rôznych veľkostí pred ich transplantáciou. Tento proces si vyžaduje skúsenosti a know-how, pretože ide o sofistikovaný postup.

Po zákroku sa môže človek vrátiť do bežného života do troch dní.

V prípade záujmu a ponuku v oblasti vlasovej transplantácie  nám prosím zašlite fotografie podľa tohto vzoru na emailovú adresu info@aladiva.sk a naši špecialisti posúdia Vašu situáciu, navrhnú metódu transplantácie a cenu za zákrok a všetko, čo s ním súvisí.