Transplantácia vlasov DHI (Direct Hair transplantation) je metóda priamej transplantácie vlasov. Táto technika transplantácie pozostáva z extrakcie štepu pomocou lekárskeho „pera“.

Transplantácia vlasov DHI (priama implantácia vlasov), FUT (transplantácia folikulárnych jednotiek) a FUE (extrakcia folikulárnej jednotky) sú najobľúbenejšie techniky obnovy vlasov.

Predtým, ako sa oboznámite s technikou DHI, je potrebné vedieť, ako fungujú metódy FUT a FUE:

Metóda FUT je metóda, pri ktorej  chirurg odoberá prúžky kože zo zadnej časti hlavy a extrahuje vlasové folikuly a tie následne aplikuje na postihnutú časť hlavy.

Metóda FUE pozostáva z extrakcie folikulov priamo z okcipitálnej alebo temporálnej oblasti pokožky hlavy.

Obe tieto techniky transplantácie vlasov vyžadujú, aby chirurg implantoval folikuly z darcovskej oblasti do plešatých alebo riedkych oblastí, aby sa obnovil rast vlasov.

Po tomto úkone musí chirurg vytvoriť kanáliky (otvory) v pokožke hlavy, aby mohol vložiť odobrané štepy.

Metóda DHI je vyvinutá verzia FUE: chirurg používa DHI vlasový injektor na implantáciu vlasových folikul a pokročilé nástroje pre celý proces.

Ako funguje transplantácia vlasov pri metóde  DHI

Z oblasti (oblastí) pokožky hlavy chirurg odstráni zdravé vlasové folikuly a potom ich znovu implantuje do plešatej oblasti, čím sa dosiahne výsledok  hustejších vlasov.

Postup zahŕňa nasledujúce kroky:

 1. Chirurg oholí pacientovi hlavu.
 2. Podá lokálne anestetikum na znecitlivenie oblasti a udržanie pacienta v pohodlí.
 3. Používa špeciálne nástroje na odstránenie folikulov z okcipitálnej oblasti pokožky hlavy.
 4. Chirurg naplní folikuly do vlasového injektora DHI.
 5. Všetky folikuly z darcovskej oblasti (okcipitálne alebo temporálne) sa implantujú do cieľových oblastí pokožky hlavy (zvyčajne hornej časti hlavy).
 6. Chirurg aplikuje na ošetrované miesta antibiotický krém a priloží na ne obväzy.

Približne 8 hodín je vo všeobecnosti čas potrebný na uskutočnenie  priamej implantácie vlasov, ako v prípade FUE, avšak trvanie sa môže v určitých prípadoch líšiť v závislosti od počtu folikulov, ktoré sa majú reimplantovať. Je samozrejmé, že ak pacient trpí pokročilou plešivosťou, bude si to vyžadovať ďalšiu, a teda dlhšiu liečbu.

Pre koho je určená metóda DHI

Najčastejšími adeptmi na transplantáciu  ​​sú ľudia nad 50 rokov, pretože viac ako 50 % mužov v tomto veku je plešatých.

V ich prípade  chirurg odstráni folikuly z hustej oblasti vlasov a znovu ich implantuje do postihnutej preriedenej či plešatej oblasti.

Ak sa plešivosť rozšírila po celom temene hlavy, nič to nemení na účinnosti tejto techniky, pretože opätovne implantované folikuly v celej tejto oblasti poskytnú vlasy, ktoré sa veľmi dobre uchytia na temene.

Iní ľudia vhodní pre túto metódu majú spoločné tieto vlastnosti:

 • ľudia s hustými vlasmi: transplantácia vo všeobecnosti funguje lepšie pre hustejšie vlasy, pretože každý folikul má vďaka svojej hrúbke väčšie pokrytie.
 • Hustota 40 folikulov na štvorcový centimeter: pacienti s nižšou hustotou bývajú menej vhodní

 

Pred každým zákrokom vlasovej transplantácie, či už DHI metódy alebo iných metód je nevyhnutné poradiť sa s odborníkom, aby pacient lepšie poznal osobnú situáciu

Je DHI metóda porovnateľná s FUT a FUE metódami?

Tieto 3 techniky sú určené na podporu opätovného rastu vlasov po transplantácii zdravých vlasových folikulov. Líšia sa však procesom a výsledkom.

FUT (metóda vlasových implantátov) je najlacnejšia, avšak, zanechá viditeľnú jazvu na pokožke hlavy pod vlasmi. Jediným riešením, ktoré je k dispozícii pri tejto technike, je nechať si narásť vlasy do potrebnej dĺžky, aby ich zakryli.

FUE (extrakcia folikulárnej jednotky), ktorej procesom je odstránenie folikulov priamo z pokožky hlavy, zanecháva len malé jazvičky, ktoré sú veľmi nenápadné. Z tohto dôvodu tento postup trvá dlhšie a stojí viac ako FUT metóda. Na druhej strane, pri tejto technike možno bez problémov zvoliť  krátky zostrih.

DHI (pokročilá a neinvazívna metóda vlasových implantátov FUE) má vyvinutejší proces účinku ako FUE, navyše nezanecháva žiadne jazvy, čo je jednoznačná výhoda.

Skutočnosť, že celý proces implantácie vlasovej transplantácie prebieha ručne pomocou vysoko presného vlasového injektora, robí túto techniku ​​podľa vlasových kliník jedinečnou a efektívnou.

V každom prípade, ak má pacient problém s vypadávaním vlasov, tieto 3 chirurgické techniky vo všeobecnosti zaisťujú vysoko kvalitný výsledok, pokiaľ ide o opätovný rast vlasov a ich trvanie v priebehu času.

Možné vedľajšie účinky

Transplantácia vlasov pri procedúre DHI je vo väčšine prípadov bezpečná, no napriek tomu sa môžu vyskytnúť komplikácie, aj keď sú veľmi zriedkavé.

Infekcie
Po implantácii folikul do pokožky hlavy, sa môžu  vyskytnúť infekcie.

Zlá reakcia na anestéziu
Vo väčšine prípadov prebieha lokálna anestézia bez problémov, niekedy sa však objavia negatívne účinky. Vo väčšine prípadov sú však negatívne účinky spôsobené bezpodmienečným strachom z injekcií.

Reaktívne vypadávanie vlasov
Tento vedľajší účinok je pomerne častý a zvyčajne sa vyskytuje do 8 týždňov od zákroku. Návrat do normálu na seba nenechá dlho čakať, pretože k nemu dôjde z akéhokoľvek dôvodu o 3 až 4 mesiace neskôr. Táto reakcia je zdravý proces, ktorý je súčasťou procesu rastu vlasov u niektorých ľudí.

Neuspokojivý výsledok
Pre dosiahnutie uspokojivého výsledku je nevyhnutné, aby chirurg implantoval folikulárne jednotky vo vzore, ktorý zodpovedá prirodzenému rastu vlasov pacienta, inak sa to môže zdať neautentické.

V niektorých veľmi zriedkavých prípadoch môže tiež viesť k nasledujúcim komplikáciám:

 • Bolesť
 • Závraty
 • Zapálené vlasové folikuly
 • Zvýšená srdcová frekvencia
 • Jazvy
 • Riedky porast v okolí darcovských oblastí

 

DHI je dlhotrvajúci proces implantácie vlasov s prirodzenými výsledkami. Jeho účinná technika umožňuje rýchle vykonanie medzi extrakciou a zavedením štepu.

Transplantácia vlasov DHI metódou sa robí ambulantne, v lokálnej anestézii a je bezbolestná. Netrvá dlhšie ako niekoľko hodín, v závislosti od potrieb pacienta z hľadiska vlasových implantátov. Vo všetkých prípadoch je pacient prepustený v ten istý deň po zákroku.

V prípade záujmu a ponuku v oblasti vlasovej transplantácie  nám prosím zašlite fotografie podľa tohto vzoru na emailovú adresu info@aladiva.sk a naši špecialisti posúdia Vašu situáciu, navrhnú metódu transplantácie a cenu za zákrok a všetko, čo s ním súvisí.