fbpx
Let nad Istanbulom

Let nad Istanbulom

Letieť z úžasného Istanbulu je ako sedieť v prvej rade la Scala s najlepším výhľadom. Je povznášajúce stúpať v oblakoch nad slnkom zaliatym veľkolepým mestom a z nadhľadu pozorovať tri polostrovy, na ktorých sa rozkladá.

Bosporský prieplav sa vinie ako stuha cez zákutia dvoch svetadielov – Ázie a Európy. Množstvo bielych lodičiek na modrej trblietavej vode za sebou ťahá biely závoj spenených vĺn ako nevesty. V diaľke dominujú hrdé nebotyčné mešity s majestátnou kupolou, pri ktorej držia stráž graciózne štíhle veže a v iných častiach mestách im vkusne kontrujú moderné mrakodrapy.

Viditeľné dominanty mesta – veža Galata, Camlica, známe mosty i Grand bazár, kde sme zanechali spomienky a nezabudnuteľné vnemy, pomyselne kývajú na rozlúčku. Princove ostrovy sa zhora javia ako veľké zelené lekná na modrej hladine.

Po návšteve tohto mnohorakého fascinujúceho mesta sa víťazoslávne vraciame domov s klientkou, ktorá si odletela s nami na nové krásne zuby. Zažili a videli sme mnoho – človek má pocit, že v tomto meste strávil oveľa viac času. Za pár dní toľko miest, výhľadov, pamiatok, uličiek, bulvárov, parkov, námestí, úsmevov milých ľudí, inšpirácií a skvelých jedál a samozrejme nákupov, ktoré si ako vzácny lup odnášame do domoviny.

Istanbul – mesto Tisíc a jednej rozprávky sa zdá našincovi ďaleko, pritom po 2,5h z Viedne ste tam. Je tak ľahké prísť na chuť cestám do Istanbulu. Zamilovať sa do tohto mesta.

Ani sme sa nenazdali a už sme doma. Istanbul, tak zase čoskoro nabudúce, srdca nášho milý!

Tento príspevok si môžete pozrieť priamo na našom FB:

https://www.facebook.com/watch/?v=1107252780518256

ZDARMA

Plány na mieru pre Vás!

Viac