fbpx
Naši zubári hlásia problém. Slováci vo veľkom cestujú za lacnými zákrokmi do zahraničia

Naši zubári hlásia problém. Slováci vo veľkom cestujú za lacnými zákrokmi do zahraničia

Naši zubári hlásia problém. Slováci vo veľkom cestujú za lacnými zákrokmi do zahraničia

Nový biznis model

Trend zubného turizmu je v našej krajine v takom rozkvete, že spoločnosť Aladiva si na ňom mohla dovoliť vystavať nový typ podnikania. Turecko-slovenská spoločnosť so sídlom na Slovensku zastupuje vybrané kliniky a nemocnice v Turecku a dodáva im slovenských klientov, pričom sa nezameriava iba na ošetrenia chrupu, ale aj na iné lekárske zákroky.

Ako však ozrejmuje slovenská zástupkyňa firmy Barbara Mihajilovičová, najväčší záujem majú našinci práve o esteticko-zdravotné ošetrenie zubov. „Väčšie zákroky sú pre Slovákov výhodnejšie v Turecku napriek tomu, že tureckí lekári používajú tiež špičkové zahraničné materiály podľa medzinárodných štandardov. Turecko ako také je jednak podstatne lacnejšie a vláda výrazne podporuje tento segment rôznymi daňovými úľavami,“ objasňuje. Dodáva tiež, že Turecko je považované za lídra v oblasti zdravotných služieb a nachádza sa približne na piatom mieste svetového rebríčka.

Mihajilovičovej sme sa pýtali aj na to, či pacienta predsa len nevyjde zákrok v Turecku drahšie než na Slovensku, keďže okrem samotného ošetrenia si musí zaplatiť aj letenku, ubytovanie na niekoľko dní či transfer z letiska.

Ozrejmila však, že Aladiva klientom predkladá cenovú ponuku, ktorá zahŕňa kompletne všetky náklady a stále je nižšia ako u nás. „Samozrejme, každý prípad je iný, ale po zrátaní všetkých nákladov sa to pohybuje niekde medzi 60 až 70 percentami z ceny, ktorú by zaplatili na Slovensku,“ hovorí.

Celý článok si môžete prečítať tu: https://www.aktuality.sk/clanok/3L0uQly/nasi-zubari-hlasia-problem-slovaci-vo-velkom-cestuju-za-lacnymi-zakrokmi-do-zahranicia/

ZDARMA

Plány na mieru pre Vás!

Viac